The Revolution XXXVIII - November 2018

PICTURES

 

Podium Pictures

Matt Burn Photography

PhotoShoop Photography

NerdJitsu - Adult

NerdJitsu - Youth

Doug Ostgard Photography

Everything King Kaito - Adult No-Gi

Everything King Kaito - Youth

 

 

 

ADULT GI RESULTS

Vicious Submission Gi:

Paulina Bak Costa :14

Black 165 Master   

 1st Jason Gagnon  Alliance

 2nd Caleb Hathaway  Zenith - North Sound

 3rd Ryan Mulvihill  MABJJ  

Black 230 Master   

 1st Joseh Marchie  Grays Harbor BJJ

 2nd Carlos Sievert  GBNW/Bellevue

 3rd Anthony Erard  MABJJ/Fife  

Black Absolute   

 1st Carlos Sievert  GBNW/Bellevue

 2nd Anthony Erard  MABJJ/Fife

 3rd Constantine Hatzis  MABJJ

Brown 168 Master   

 1st Nick Ryan  MABJJ

 2nd Jason Jurao  Alliance/Genesis

 3rd Howard Darko  GBNW/Federal Way

Brown 181.5 Adult   

 1st Hayden Francis  Roll Jiu Jitsu

 2nd Garrick Bennett  GBNW/Kirkland

 3rd Scott Krause  Impact Jiu Jitsu  

Brown 195 Master   

 1st Dan Desjardin  Checkmat/Gig Harbor

 2nd Sean Duffy  Impact Jiu Jitsu  

Brown 208 Adult   

 1st Gavin Carew  Praxis BJJ

 2nd Erik Eliasen  RLNW   

Brown 208.1 & Above Adult   

 1st Martthew Cox  Daniel Priebe BJJ

 2nd Jeremy Harrington  GPS BJJ

 3rd Shaun Kiatvongcharoen  Impact Jiu Jitsu  

Brown Absolute   

 1st Matthew Cox  Daniel Priebe BJJ

 2nd Gavin Carew  Praxis BJJ

 3rd Shaun Kiatvongcharoen  Impact Jiu Jitsu  

Brown Women Absolute   

 1st Carly Rangel  Zenith/Arlington Kickboxing Academy

 2nd Sabrina Barrera  Cascade Jiu Jitsu   

Purple 141.5 Adult   

 1st Aasin Liberato  SBG/Burien

 2nd Thiago Ricci  GBNW/Portland   

Purple 154.5 Adult   

 1st Trevor Nielsen  GBNW/Seattle

 2nd Jake Blaski  MABJJ/5th Element BJJ

 3rd Nicolas Germanos  MABJJ   

Purple 168 Adult   

 1st Aman Kaler  Alliance/Genesis

 2nd John Lawrence  Checkmat/T-Town MMA

 3rd Raoni Demnitz  Praxis BJJ   

Purple 168 Master   

 1st Danilo Pelicano  Wakizashi BJJ

 2nd Jonathan Bates  MABJJ/Legacy

 3rd Benjamin Vinson  GBNW/Portland 

Purple 181.5 Adult   

 1st Evan Yokoyama  Adamson Bros/Seaside

 2nd Sean Batye  GBNW/Issaquah

 3rd Matt Hoidal  Impact Jiu Jitsu  

Purple 195 Adult   

 1st Preston Bauder  RLNW/5 Rings

 2nd Kyle Mcalister  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Matthew Loskamp  Praxis BJJ

Purple 208 Master   

 1st Alex Glavin  Kindred Jiu Jitsu

 2nd Gary Hooper  One JJ/Combat Sport and Fitness

 3rd Daniel Feduff  GBNW/ Issaquah   

Purple 222 Adult   

 1st Nasheed Abdul Hameed  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Donovan Pater  One JJ/FBJJ

 3rd Alexander Padron  Impact Jiu Jitsu  

Purple 222.1 & Above Adult   

 1st David McAuliffe  Zenith/North Sound

 2nd Benjamin Sutz  RLNW/5 Rings

 3rd Antonio Moreno  GBNW/Tacoma  

Purple Absolute   

 1st Sean Batye  GBNW/Issaquah

 2nd Nasheed Abdul Hadeed  Checkmat/T-Town MMA

 3rd Benjamin Sutz  RLNW/5 Rings  

Purple Women 129 Adult   

 1st Pauline Bak Costa  GBNW/Vancouver

 2nd Rebekah Lane  Checkmat/T-Town MMA   

Purple Women 152.5 Adult   

 1st Charmaine Sena  Warrior Buddha BJJ

 2nd Louisa Bruschi  RLNW/5 Rings

 3rd Tie Nguyen  GBNW/Bothell  

Purple Women 163.5 Adult   

 1st Sonia Sillan  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Isa Bruno-Reiber  RLNW/5 Rings 

Purple Women Absolute   

 1st Michelle Johnson  Adamson Bros/Seaside

 2nd Sonia Sillan  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Pauline Bak Costa  GBNW/Vancouver 

Blue 141.5 Adult   

 1st Devon Jackson  MABJJ/Legacy

 2nd Hunter Tretyak  GBNW/Bothell

 3rd Garret Fisher  RLNW/Miller's  

Blue 154.5 Adult   

 1st Ben Ellis  GBNW/Seattle

 2nd Ocean Wadleigh  Team Royce Gracie

 3rd Benjamin Pralle  GBNW/Bellevue  

Blue 154.5 Master   

 1st Brendin Phillips  MABJJ/Legacy

 2nd Adam Frank  Impact Jiu Jitsu

 3rd Trystyn Schleicher  GBNW/Issaquah   

Blue 168 Adult   

 1st Noah Resto  GBNW/Tacoma

 2nd Dylan Melton  Checkmat/T-Town MMA

 3rd Erik Jones  One JJ/FBJJ 

Blue 181.5 Adult   

 1st John Engh  Alliance

 2nd Miles Lewis  Wakizashi BJJ

 3rd DJ Nutall  Impact Jiu Jitsu  

Blue 181.5 Master   

 1st Ioane Palakiko  Impact Jiu Jitsu

 2nd Andrew Drury  One JJ/FBJJ

 3rd Rich Rice  Phantom BJJ/Maple Valley  

Blue 181.5 Executive   

 1st Will Poe  One JJ/Combat Sport and Fitness

 2nd Beck Henderer-Pena  Ballard BJJ

 3rd Christopher Hardy  Cascade Jiu Jitsu   

Blue 195 Adult   

 1st Steven Galvez  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 2nd Jack Ellis  GBNW/Seattle

 3rd Steven Pettengill  Phantom BJJ/Maple Valley    

Blue 195 Master   

 1st Dane McTear  MABJJ

 2nd Jesse San Agustin  GBNW/Tacoma

 3rd Jon Campbell  Elite BJJ of Redmond  

Blue 208 Adult   

 1st Dillon DuVall  Caio Terra

 2nd Robert Rhodes  GBNW/Seattle

 3rd Andrew Rosas  SBG/Port Townsend  

Blue 222 Adult   

 1st Martin Gonzalez  GBNW/Seattle

 2nd Daniel Gadley  MABJJ /Spokane Valley BJJ

 3rd Luke Gregor  Lion's Way Martial Arts  

Blue 222 Master   

 1st Jonathan Kling  Ballard BJJ

 2nd Jesus Campos  Yakima MMA

 3rd Ron Boutilier  MABJJ/Hammerhead MMA   

Blue 222.1 & Above Adult   

 1st Charles Saguil  One JJ/FBJJ

 2nd Jason Tucker  Independent

 3rd Jesse Phillips  Phantom BJJ/Maple Valley  

Blue Absolute   

 1st Dillon DuVall  Caio Terra

 2nd Erik Jones  One JJ/FBJJ

 3rd DJ Nuttall  Impact Jiu Jitsu  

Blue Women 118 Adult   

 1st Vanna Almario  GBNW/Federal Way

 2nd Jayda Macatangay  GBNW/Federal Way

 3rd Rayna Ojas  One JJ/FBJJ  

Blue Women 129 Adult   

 1st Jonalyn Marelic  Checkmat/Gig Harbor

 2nd Lala Gusakov  GBNW/Seattle   

Blue Women 141.5 Adult   

 1st Haliegh Van Putten  Mata Leao Combat Sports

 2nd Zoe Glass  GBNW/Burnaby

 3rd Morwenna Hardwick  GBNW/Seattle  

Blue Women 163.5 Adult   

 1st Charlotte McKinley  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 2nd Ginger Jackson  Checkmat/T-Town MMA

 3rd Alyson Burke  Impact Jiu Jitsu 

Blue Women 175.1 & Above Master   

 1st Brooke Music  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Frances Micayas  GBNW/Federal Way  

Blue Women Absolute   

 1st Alysin Burke  Impact Jiu Jitsu

 2nd Zoe Glass  GBNW/Burnaby

 3rd Ginger Jackson  Checkmat/T-Town MMA  

White 127 Adult   

 1st Luis Magana  GPS BJJ

 2nd Colton Wieczorek  SBG/Montana  

White 141.5 Master   

 1st Alex Panaysiri  Impact Jiu Jitsu

 2nd Drew Babare  MABJJ  

White 154.5 Adult   

 1st Preston Yates  Team Royce Gracie

 2nd Robert Morgan  Universal MMA

 3rd Ivan Soto  MABJJ  

White 154.5 Master   

 1st Isaac Sebourn  253BJJ

 2nd Kai Ma  GBNW/Bellevue

 3rd Alden Loredo  Combat Arts Academy of Seattle   

White 168 Adult   

 1st Collin Small  MABJJ

 2nd Hawk Wagner  Battleground MMA

 3rd Jae Abrams  GBNW/Seattle  

White 168 Master   

 1st Nathaniel Carvey  SIMA

 2nd Adam Lozano  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Jon Qualls  MABJJ/Fife  

White 181.5 Adult   

 1st Ian Walker-Sperber  MABJJ

 2nd Kristopher Kane  GBNW/Federal Way

 3rd Dimitrios Gklezakos  MABJJ/Federal Way  

White 181.5 Master   

 1st Ryan Bunnell  Jiu Jitsu Dynamics

 2nd Andrei Cebotar  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Max Kulishov  Cascade Jiu Jitsu  

White 195 Adult   

 1st Marcel Morgan  253BJJ

 2nd Christian Thiessen  Alliance/Genesis

 3rd Cameron Sevilla-Rivera  One JJ/Defiance BJJ 

White 195 Master   

 1st Cean Siegel  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 2nd Preston Wallace  BJJ Olympia

 3rd Kevin Pratt  Combat Arts Academy of Seattle   

White 208 Adult   

 1st Rick Zamora  GBNW/Tacoma

 2nd Nathan Lovison  One JJ/Combat Sport and Fitness

 3rd Ernie Herrera  Charlie's Combat Club   

White 208 Master   

 1st Brandon Steinke  GPS BJJ

 2nd Heath Garcia  Wakizashi BJJ

 3rd Daniel Oschrin  Combat Arts Academy of Seattle   

White 222 Adult   

 1st Eric Buday  MABJJ

 2nd Jason Kibe  MABJJ/5th Element BJJ

 3rd Estevan Giraldo  Cascade Jiu Jitsu   

White 222 Master   

 1st Jeffery Stevie  Gracie North

 2nd Brice Colbert  SIMA

 3rd Ryan Johnson  GPS BJJ  

White 222.1 & Above Adult   

 1st Joseph Crunkilton  Team Alliance/Lakewood

 2nd Joseph Hassan  GPS/Imperial Jitz

 3rd Nathan Hinojosa  Wakizashi BJJ  

White 222.1 & Above Master   

 1st Tim Perales  GBNW/Federal Way

 2nd Tom Alston  GBNW/Bothell

 3rd Matthew Grantham  Team Royce Gracie   

White Women 129 Adult   

 1st Penny Rhines  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Alexandra Serrano  GPS/Imperial Jitz

 3rd Kylee Heaston  BJJ Olympia  

White Women 141.5 Adult   

 1st Monica Bonczak  Island Top Team

 2nd Jessica Chayer  SBG/Burien

 3rd Cassi Schutt  GPS/Imperial Jitz  

White Women 152.5 Adult   

 1st Gynneth Buckton  GBNW/Issaquah

 2nd Sarah Garcia  SBG/Montana

 3rd Meral Jobes  SBG/Montana  

White Women 163.5 Adult   

 1st Heather Cruse  Impact Jiu Jitsu

 2nd Ciana Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Sandra Brewer  GBNW/Bothell   

White Women 175 Adult   

 1st Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Mary Gallagher  GBNW/Bothell

 3rd Amanda Stubbs  MABJJ/Legacy  

White Women 175.1 & Above Adult   

 1st Sara Bruns  GBNW/Federal Way

 2nd Kaarin Lysen  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Ariana Adams  NWJJA

ADULT NO-GI RESULTS

Vicious Submission Gi:

Luis Magana :08

Advanced 136 Adult   

 1st Gabriel Daffron  Kindred Jiu Jitsu

 2nd Tracy Danielson  Caio Terra

 3rd Davon Jackson  MABJJ/Legacy  

Advanced 149 Adult   

 1st Nicolas Germano  MABJJ

 2nd Hunter Tretyak  GBNW/Bothell

 3rd Erich Russ  Kitsap Combat Sports   

Advanced 162.5 Adult   

 1st Shawn Weisenburgh  Mat Chess MMA

 2nd Ryan Mulvihill  MABJJ

 3rd Aman Kaler  Alliance/Genesis  

Advanced 162.5 Master   

 1st Nick Ryan  MABJJ

 2nd Danilo Pelicano  Wakizashi BJJ

 3rd Brendin Phillips  MABJJ/Legacy  

Advanced 175.5 Adult   

 1st Edward Jamrog  Renzo Gracie Academy

 2nd DJ Nutall  Impact Jiu Jitsu

 3rd Evan Yokoyama  Adamson Bros/Seaside  

Advanced 188.5 Adult   

 1st Zack Hernandez  AEP Combat Sports

 2nd Joshua Ratliff  Kindred Jiu Jitsu  

Advanced 202 Adult   

 1st Dillon DuVall  Caio Terra

 2nd Phalen Carron  Impact Jiu Jitsu

 3rd Andrew Rosas  SBG/Port Townsend  

Advanced 202 Master   

 1st Charles Johnson  BJJ Olympia

 2nd Robert Biernacki  Island Top Team

 3rd Geromy Scaggs  MABJJ/Fife   

Advanced 215 Adult   

 1st Donovan Patar  One JJ/FBJJ

 2nd Daniel Gadley  MABJJ/Spokane Valley BJJ  

Advanced 215 Master   

 1st Kyle Mitchell  MABJJ

 2nd Ron Boutilier  MABJJ/Hammerhead MMA

 3rd Joseph Marchie  Grays Harbor BJJ   

Advanced 215.1 & Above Adult   

 1st Benjamin Sutz  RLNW/5 Rings

 2nd Nathan Ullevig  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Jesus Marin  Yakima MMA  

Advanced Absolute   

 1st Josh Ratliff  Kindred

 2nd Dillon Duvall  Caio Terra

 3rd Benjamin Sutz  RLNW/5 Rings  

Advanced Women 114 Adult   

 1st Vanna Almario  GBNW/Federal Way

 2nd Rebekah Lane  Checkmat/T-Town MA  

Advanced Women 136.1 & Above Adult   

 1st Michele Johnson  Adamson Bros/Seaside

 2nd Carley Rangel  Zenith/AKA 

Intermediate 136 Adult   

 1st Nathan Asistin  GBNW/Issaquah

 2nd Bruce Briner  United Training Center

 3rd Dorin Tataru  GBNW/Bellevue  

Intermediate 149 Adult   

 1st Vikram Srivijayan  Renzo Gracie Academy

 2nd David Keegan  Summit BJJ

 3rd Benjamin Boutilier-Mow  Jiu Jitsu Dynamics   

Intermediate 162.5 Adult   

 1st Spencer Mcleod  Roll Jiu Jitsu

 2nd Jon Taft  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Tyson Duckworth  Checkmat/The Base  

Intermediate 175.5 Adult   

 1st Miles Lewis  Wakizashi BJJ

 2nd Michael Mooney  Mat Chess MMA

 3rd David Kearns  Newborn Cascao Jiu Jitsu  

Intermediate 175.5 Master   

 1st Jeremy Taylor  Zenith/Next Level

 2nd Ryan Bunnell  Jiu Jitsu Dynamics 

Intermediate 188.5 Adult   

 1st Jack Ellis  GBNW/Seattle

 2nd Ben Frandsen  SBG/Port Townsend

 3rd Steven Galvez  MABJJ/Pinnacle Martial Arts  

Intermediate 202 Adult   

 1st Cody Bessette  SBG/Montana

 2nd Austin Craig  Alliance

 3rd Aaron Teetor  GBNW/Bellevue   

Intermediate 215 Master   

 1st Brice Colbert  SIMA

 2nd Matt Somnis  BJJ Olympia

 3rd Daniel Oschrin  Combat Arts Academy of Seattle  

Intermediate 215.1 & Above Adult   

 1st Anthony Konschuh  BJJ Olympia

 2nd Brian Orndorff  Kindred Jiu Jitsu   

Intermediate Absolute   

 1st Austin Craig  Alliance

 2nd Michael Mooney  Mat Chess MMA  

Intermediate Women 125 Adult   

 1st Jonalyn Marelic  Checkmat/Gig Harbor

 2nd Harmony Jovet  MKG Seattle

 3rd Kylee Heaston  BJJ Olympia   

Intermediate Women 136 Master   

 1st Monica Bonczak  Island Top Team

 2nd Ilona Rosenfeld  Mat Chess MMA  

Intermediate Women 147 Adult   

 1st Lorren Dullum  Ten Kicks

 2nd Kayla Weed  United Training Center  

Intermediate Women 158 Adult   

 1st Ginger Jackson  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Alexandra Binam  RLNW/5 Rings

 3rd Charlotte McKinley  MABJJ/Spokane Valley BJJ  

Beginner 122.5 Adult   

 1st Luis Magana  GPS BJJ

 2nd Colton Wieczorek  SBG/Montana 

Beginner 149 Adult   

 1st Talis Margairaz  Independent

 2nd Tyler Cruz  Renzo Gracie Academy

 3rd Eric Valdez  GPS/Imperial Jitz  

Beginner 162.5 Adult   

 1st Cameron Roth  Kindred Jiu Jitsu

 2nd Christian Caruana  Praxis BJJ

 3rd Alexendar Caruana  Praxis BJJ   

Beginner 175.5 Adult   

 1st Hon Fong Choi  MABJJ/Ivan Salaverry BJJ

 2nd Scott Perkins  MABJJ/Legacy

 3rd Dimitrios C. Gklezakos  MABJJ/Ivan Salaverry BJJ  

Beginner 188.5 Adult   

 1st Cean Siegel  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 2nd Eamonn Foley  Independent

 3rd Natan Almeida  GBNW/Vancouver  

Beginner 202 Adult   

 1st Preston Wallace  BJJ Olympia

 2nd Skylar O'Donahue  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Heath Garcia  Wakizashi BJJ  

Beginner 215.1 & Above Adult   

 1st Joseph Hassan  GPS/Imperial Jitz

 2nd Aimuamy Osadiaye  Wakizashi BJJ

 3rd Frankie Amano  Jiu Jitsu Dynamic   

Beginner Women 125 Adult   

 1st Penny Rhines  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Alexendra Serrano  GPS/Imperial Jitz

 3rd Kristie Kim  Ten Kicks   

Beginner Women 136 Adult   

 1st Marisol Gonzales-Riggs  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Hillary Taylor-Hartle  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Cassi Schutt  GPS/Imperial Jitz   

Beginner Women 147 Adult   

 1st Gabriella Sullivan  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Meral Jobes  SBG/Montana

 3rd Sarah Garcia  SBG/Montana  

Beginner Women 158 Adult   

 1st Ciana Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Natalie Wicks  Caio Terra

 3rd Aliya Tyshkanbayeva  MABJJ/Ivan Salaverry MMA  

Beginner Women 169.1 & Above Adult   

 1st Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Elizabeth McKinley  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 3rd Ariana Adams  NWJJA

YOUTH GI RESULTS

White 3 & 4  39 & 40   

 1st Kekoa Toyooka  GBNW/Tacoma

 2nd  Nolan Hall  GBNW/Tacoma

 3rd Kaleen Cardwell  Torque Martial Arts  

White 4 & 5  35 & 36   

 1st Ozzie Ngotel  GBNW/Tacoma

 2nd  Finleigh Madeline Butler  GBNW/Federal Way

 3rd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle   

White 4 & 5  40 to 43   

 1st Jace Porter  GBNW/Portland

 2nd  Calvin Xiong  GBNW/Federal Way

 3rd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat/Gig Harbor   

White 4 & 5  46 to 50   

 1st Miles Bearman  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd  Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

 3rd Cera Rho  GPS BJJ   

White 4 & 5  51 to 55   

 1st Andre Laurine  GBNW/Federal Way

 2nd  Isabella Conta  Chimera MMA

 3rd Ryker Masga  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

White 5  44 & 45   

 1st Louis O'Neil  Torque Martial Arts

 2nd  Sawyer Adams  GBNW/Federal Way

 3rd Natalie Au  APEX Martial Arts

White 5 & 6  55 to 61   

 1st Jameson Wood  Wakizashi BJJ

 2nd  Ren Grego  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Laila Cienega  Cascade Jiu Jitsu

White 6  37 to 43   

 1st Ethan Park  GBNW/Federal Way

 2nd  Mikko Mansfield  Laercio Fernandes BJJ

 3rd Kailoa Lujan  GBNW/Federal Way

White 6 & 7  45 to 49   

 1st David Macinnes  RLNW/Miller's

 2nd  Gerald Gines  Champion Martial Arts

 3rd Findlay Goodchild  Combat Arts Academy of Seattle  

White 6  50 to 53   

 1st Asher Woods  Impact Jiu Jitsu

 2nd  Judah Waldram  Kindred Jiu Jitsu

 3rd Alex Diaz  BJJ Olympia  

White 7  52 to 55   

 1st Weston Schick  Cascade Jiu Jitsu

 2nd  Shane Hill  Phantom BJJ/Maple Valley

 3rd Preston Thatch  Phantom BJJ/Maple Valley   

White 7  57 to 60   

 1st Maddock Masutani  GBNW/Federal Way

 2nd  Ethan Gayle   253BJJ

 3rd Colten Honeycutt  Wakizashi BJJ   

White 7 & 8  64 to 70   

 1st Murphy Massey-O'Hanlon  Checkmat/Gig Harbor

 2nd  Damien Deuz  Phantom BJJ/Maple Valley

 3rd Vivienne Fang  Zenith/North Sound   

White 7 & 8  72 to 75   

 1st Tristain Armstrong  Checkmat/T-Town MMA

 2nd  Lincoln Heinrich  RLNW/Miller's

 3rd Andrew Wenzei  Seiei   

White 7 & 8  80 to 90   

 1st Liam Halfacre  GBNW/Federal Way

 2nd  Sehej Brar  One JJ/FBJJ

 3rd Miles Keener  Phantom BJJ/Maple Valley   

White 8 49 to 55   

 1st Rebecca Arneecher  GPS/Arsenal

 2nd  Joshua Ben Mendoza Vazquez  GBNW/Portland

 3rd Jacob Osberg  BJJ Olympia   

White 8 to 9  56 to 61   

 1st Rorek Foss  BJJ Olympia

 2nd  Robben Evans  SBG/Port Townsend

 3rd Roan Angeles  One JJ/FBJJ   

White 9 & 10  52 to 59   

 1st Xiwen The  BJJ Olympia

 2nd  Sebastian Sanchez  Ruffhouse JJ

 3rd Bella Norwood  Torque Martial Arts  

White 9  61 to 68   

 1st Konor Harrison-Wolfe  Roll Jiu Jitsu

 2nd  Benjamin Mireault  Shayne Simpson Team Rock Solid

 3rd Kona Bell  Jiu Jitsu Dynamics

White 96  9 to 75   

 1st James Turner  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd  Jace Badejo  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Killian Kane  GBNW/Federal Way   

White 9 & 10  76 to 84   

 1st Bohdan Moskovitz  Checkmat/The Base

 2nd  Lillieana Gadley  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 3rd Andrii Pryymak  United Training Center  

White 9 & 10  85 to 90   

 1st Giavanna Lombard  MABJJ/Legacy

 2nd  Isia Phillips  Laercio Fernandes BJJ

 3rd Brooklyn Wade  Checkmat/Gig Harbor   

White 9 to 11  97 to 100   

 1st Maylaya Knighton  Jiu Jitsu Dynamics

 2nd  Taeghan Thompson  Torque Martial Arts

 3rd Wyatt Timothy  One JJ/FBJJ   

White 9 & 10  110 to 115   

 1st Trenten Ganigan  GBNW/Tacome

 2nd  Jaliyah Turner  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 3rd Emelia Bolen  Elite BJJ of Renton  

White 10 & 11  61 to 69   

 1st Logan Tilson  BJJ Olympia

 2nd  Damian Lang    GBNW/Bellevue

 3rd Matthew Macinnes  RLNW/Miller's  

White 10 & 11  85 &93   

 1st Patton Fisher  One JJ/Combat Sport and Fitness

 2nd  Alexis Ramirez  GPS/Arsenal

 3rd Nat Badley  Cascade Jiu Jitsu   

White 10 to 12  115 to 119   

 1st Roisin Healy  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd  Carlos Ramirez  253BJJ

 3rd Marnix Adriaanse  RLNW/Miller's  

White 11 & 12  69 to 77   

 1st Kai Anderson   GBNW/Issaquah

 2nd  Logan Ayres  MABJJ/Legacy

 3rd Alika Angeles  One JJ/FBJJ  

White 11 to 13  105 to 115   

 1st Karianne Baldwin  Cascade Jiu Jitsu

 2nd  Nanki Brar  One JJ/FBJJ

 3rd Dakota Deuz  Phantom BJJ/Maple Valley   

White 11 & 12  128 to 137   

 1st Keola Barboza  Phantom BJJ/Maple Valley

 2nd  Robert Wade  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Jillian Sather  GBNW/Issaquah  

White 12 to 14  79 to 82   

 1st Will Morton  GBNW/Seattle

 2nd  Gavin Price  Phantom BJJ/Maple Valley

 3rd Grace Ekse  Team Wise

White 12 & 13  89 to 97 

 1st Riley Bryant  Team Wise

 2nd  Caleb Smith  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Cohen Schut  Alliance   

White 12  105 to 110 

 1st Cavan Cornelius  RLNW/Miller's

 2nd  Timothy McKay  MABJJ/Pinnacle Martial Arts  

White 12 to 14  154 to 161   

 1st Ryan Bates  One JJ/FBJJ

 2nd  A'myrha Syyan  MABJJ/Yelm

 3rd George Brown  Impact Jiu Jitsu   

White 13 to 15  97 to 106   

 1st Quinn Boly  253BJJ

 2nd  Robby Fletcher  Elite BJJ of Factoria

 3rd Alexia Ramirez  GPS/Arsenal  

White 13 to 15  139 to 148   

 1st Liam Watson  Elite BJJ of Factoria

 2nd  Elaina Rhodes  GBNW/Seattle

 3rd Madison Stadnek  Alliance   

White 13 to 15  140 to 147   

 1st Isaac Morse  Elite BJJ of Redmond

 2nd  Christian Rho  GPS BJJ   

White 14 & 15  113   

 1st Mateo Key  253BJJ

 2nd  Ana Escamilla  MABJJ/Yelm   

White 14 to 16  125 to 131   

 1st Jack Benjamin  GBNW/Seattle

 2nd  Jabril Pasha  MABJJ/Fife

 3rd Anthony Cieri  GBNW/Kirkland

Gray 5 & 6  39 to 46   

 1st Yoyo Manzanares Wu  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd  Jethro Abueg  GBNW/Kirkland

 3rd Isaac Thetford  SBG/Port Townsend   

Gray 6 & 7  46 to 51   

 1st Angelina Zarate  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd  Jarrod Butler Jr.  GBNW/Federal Way

 3rd Alexander Bays  Newborn Cascao Jiu Jitsu

Gray 6 & 7  52 to 60   

 1st Oskar O'Neil  Torque Martial Arts

 2nd  Juan Mapes  Torque Martial Arts

 3rd CJ Vala  SBG/Burien Jiu Jitsu Club   

Gray 7 & 8  54 to 61   

 1st Kailey Rae Balajadia  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd  Aaron Ferragamo  Kindred Jiu Jitsu

 3rd Michie Ngotel  GBNW/Tacoma

Gray 7 & 8  65 to 72   

 1st Christian Bailey  GBNW/Bellevue

 2nd  Jacob Flores  GBNW/ Federal Way

 3rd Lex Bessette  SBG Bigfork   

Gray 7 to 9  71 to 76   

 1st Corbin Nelson  Team Alliance/Lakewood

 2nd  Fisher Sliter  SBG/Montana

 3rd Cian Casey  Combat Arts Academy of Seattle

Gray 7 & 8  82 to 83   

 1st Sima Seryankina  Impact Jiu Jitsu

 2nd  Adelay George  One JJ/Combat Sport and Fitness

 3rd Keara Wieczorek  SBG/Montana   

Gray 8  48 to 53   

 1st Brent Bunag  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd  Skyler Hilario  APEX Martial Arts

 3rd Marcus Go  Wakizashi BJJ   

Gray 8 & 9  55 to 63   

 1st Nolan Cha  Enso Jiu Jitsu

 2nd  Emma Lamoureux-Johnson  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Seth McNay  Combat Arts Academy of Seattle   

Gray 8 & 9  64 to 68   

 1st Nevi Bessette  SBG Bigfork

 2nd  Abrielle Lubas  Warrior Strength Martial Arts

 3rd Nadirah Tolliver  Elite BJJ of Factoria  

Gray 8 & 9  64 to 68   

 1st Payton Walling  One JJ/Combat Sport and Fitness

 2nd  Jaesa Percy  GPS BJJ

 3rd Taitum Bittner  GBNW/Federal Way  

Gray 8 & 9  84 to 89   

 1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

 2nd  Clint Rosario  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Cage Sparks  GBNW/Bothell   

Gray 8 & 9  98 to 109   

 1st Sean Rho  GPS BJJ

 2nd  Ben McTaggart  Alliance

 3rd Vida Cienega  Cascade Jiu Jitsu  

Gray 96  5 to 70   

 1st Banner Babuik  Alliance/Genesis

 2nd  Conan Mapes  Torque Martial Arts

 3rd Clorenzo Abueg  GBNW/Kirkland

Gray 10 & 11  58 to 63   

 1st Kaipo Ojas  One JJ/FBJJ

 2nd  Rathani Dom  Checkmat/The Base

 3rd Riley Robison  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

Gray 10 & 11  65 to 71   

 1st Ean Owens  253BJJ

 2nd  Isabella Butler  GBNW/Federal Way

 3rd Jayson Alonzo  Team Quest  

Gray 10 & 11  78 to 83   

 1st Aedan O'Neill  Renzo Gracie Academy

 2nd  Finn Evans  SBG/Port Townsend

 3rd Kaedin Swain  One JJ/FBJJ  

Gray 10 & 11  86 to 94   

 1st Marcel Senger  Torque Martial Arts

 2nd  Reif Stevenson  Zenith/North Sound

 3rd Garret Sawin  Champion Martial Arts   

Gray 10 & 12  97 to 104   

 1st Jadon Manibusan  253BJJ

 2nd  Lilam Norman  Elite BJJ of Factoria  

Gray 10 & 11  106 to 114 

 1st Sierra Wolf  GBNW/Seattle

 2nd  Kai Ryan  Zenith/North Sound

 3rd Karter Gerber  One JJ/Combat Sport and Fitness   

Gray 10 to 12  118 to 128   

 1st Nicholas Alegrete  GBNW/Issaquah

 2nd  Lucas McCullough  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 3rd Oliver Dettweiler  RLNW/Miller's   

Gray 10 & 11  140 to 145   

 1st Carl Orchard  Team Quest

 2nd  Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Brockton Suppes  Checkmat/The Base   

Gray 11 & 12  69 to 75   

 1st Sol Sharkey  253BJJ

 2nd  Haliyah DuBois  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Eli Chmielewski  GBNW/Issaquah   

Gray 12 & 13  125 to 131   

 1st Tucker Andrews  RLNW/Miller's

 2nd  Jack McCullough  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 3rd Charity McKinley  MABJJ/Spokane Valley BJJ   

Gray 12 & 13  84 to 94   

 1st Chyna Hillegas  GBNW/Federal Way

 2nd  Nathan Griffith  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 3rd Katelyn Epp  Alliance/Genesis

Gray 12  107 to 112   

 1st Samuel Mireault  Shayne Simpson Team Rock Solid

 2nd  Thomas O'Neill  Renzo Gracie Academy

 3rd Koen Truitt  SBG/Burien   

Gray 10 to 12  133 to 136   

 1st Ally Holmes  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 2nd  Sophia Laurine  GBNW/Federal Way

 3rd Maximo Ruff  Ruffhouse JJ   

Gray 12 to 14  160 to 166   

 1st Daniel Martinez  GBNW/Portland

 2nd  Kemper Rayne  One JJ/Combat Sport and Fitness  

Gray 12 & 13  173 to 195   

 1st Aiden Larsen Champion Martial Arts

 2nd  Isaiah George  One JJ/Combat Sport and Fitness  

Gray 13  105 to 106   

 1st Kayla Lucas  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 2nd  Zach Boyle  RLNW/Miller's

 3rd Bryn Anderson  SBG/Montana 

Gray 13 to 15  114 to 119   

 1st Gurprasad Kandola  APEX Martial Arts

 2nd  Gabriel Evans  SBG/Port Townsend

 3rd Kaden Gerber  One JJ/Combat Sport and Fitness  

Gray 13 to 15  152 to 154   

 1st Dominick Nielsen  Checkmat/T-Town MMA

 2nd  Joshua Lee  GBNW/Issaquah

 3rd Grace Heath  Checkmat/Electric North   

Gray 13 & 14  166 to 176   

 1st Noah McCullough  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 2nd  Tim Williams  One JJ/FBJJ  

Gray 14  134 to 135   

 1st Kyle Grifffith  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 2nd  Benjamin Hartman  One JJ/FBJJ  

Yellow 8 & 9  135 to 145   

 1st Wyatt Miller  GBNW/Issaquah

 2nd  Megan Au  APEX Martial Arts

 3rd Jasper Feduff  GBNW/Issaquah  

Yellow 96  7 to 76   

 1st Travis Barnett  BJJ Olympia

 2nd  Kalijah Wieczorek  SBG/Montana

 3rd Wyatt Webb  One JJ/Combat Sport and Fitness  

Yellow 9 & 10  77 to 79   

 1st Leanna Au  APEX Martial Arts

 2nd  Joaquin Arenas Buxton  GBNW/Kirkland

 3rd Maddox Iriass  BJJ Olympia

Yellow 10 & 11  81 to 90   

 1st Justin Olvera  Caio Terra

 2nd  Isabella Downing  SBG/North

 3rd Cayden Wieczorek  SBG/Montana       

Yellow 10 & 11  93 to 100   

 1st Cade William Handy  Alliance/Genesis

 2nd  Sienna George  One JJ/Combat Sport and Fitness

 3rd Reese Gaspar  GBNW/Bellevue   

Yellow 10 to 12  115 to 121   

 1st Aiden Shaver  SBG/Montana

 2nd  Cole Canell  Zenith/AKA

 3rd Rylee Gordon  One JJ/Combat Sport and Fitness   

Yellow 11  68 to 74   

 1st Jase Macatangay  GBNW/Federal Way

 2nd  Kaven Bews  Phantom BJJ/Maple Valley

 3rd Henry Feduff  GBNW/Issaquah  

Yellow 12 & 13  78 to 87   

 1st Austin Merwin  Shayne Simpson Team Rock Solid

 2nd  Alyssa Xiong  GBNW/Federal Way   

Yellow 12 & 13  90 to 99   

 1st Lakoda Wieczorek  SBG/Montana

 2nd  James Beeman  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Emerson Stiner  Phantom BJJ/Maple Valley

Yellow 12  99 to 103   

 1st Marui Ham  GBNW/Federal Way

 2nd  Sheridan Garey  RLNW/Miller's

 3rd Kira Songer  Zenith/AKA

Yellow 13 & 14  105 to 114   

 1st Kaito Ortgies  RLNW/Miller's

 2nd  Kaydence Turcott  One JJ/Combat Sport and Fitness

Yellow 13 & 14  119 to 122   

 1st Cash Burgess  SBG/Idaho

 2nd  Caimen Wolf  GBNW/Seattle

 3rd Devon Ringer  Team Wise  

Yellow 14 & 15  120 to 129   

 1st Archer Garey  RLNW/Miller's

 2nd  Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle  

Yellow 14 & 15  135 to 142   

 1st Malachi Snodgrass  One JJ/Combat Sport and Fitness

 2nd  Trenton Kain  One JJ/FBJJ  

Yellow 15 & 16  145 to 160   

 1st Tyler Hogan  Phantom BJJ/Maple Valley

 2nd  Daniel Szarkowicz  SBG Burien

 3rd Ian Christopher Teodoro  Jiu Jitsu Dynamics   

Orange 10  64 to 74 

 1st Trisan Paulson  SBG/Burien Jiu Jitsu Club

 2nd  Kai Thach  Phantom BJJ/Maple Valley  

Orange 11 & 12  81 to 89   

 1st Gordon Gibson  Team Wise

 2nd  Kriya Hart  BJJ Olympia

 3rd Gavin Higley  SBG/Burien   

Orange 12 & 13  105 to 113   

 1st Alyssa Reyes  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd  Susannah Barnett  BJJ Olympia

 3rd Sydney Gaspar  GBNW/Bellevue  

Orange 12 to 14  127 to 135   

 1st Tenocht Arenas Buxton  GBNW/Kirkland

 2nd  Christian Guarnes  GBNW/ Federal Way

 3rd Andy Szarkowicz  SBG Burien  

Orange 13 & 14  108   

 1st Sage Hart  BJJ Olympia

 2nd  Caden Hollenbeck  Shift Submission Grappling  

Green/Orange 15 to 17  138 to 160   

 1st Aidan Tice  Adamson Bros/Seaside

 2nd  Collin Burke  BJJ Olympia

 3rd Michal Smith  RLNW/Miller's

YOUTH NO-GI RESULTS

 

Beginner 4  35 to 41   

 1st Madilynn Jacobson  Checkmat/The Base

 2nd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Kaleen Cardwell  Torque Martial Arts   

Beginner 4 & 5  43 to 47   

 1st Miles Bearman  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Sawyer Adams  GBNW/Federal Way

 3rd Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

Beginner 5 & 6  37 to 40   

 1st Jace Porter  GBNW/Portland

 2nd Trine Norwood  Torque Martial Arts

 3rd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat/Gig Harbor

Beginner 5  51 to 55   

 1st Andre Laurine  GBNW/Federal Way

 2nd Ryker Masga  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 3rd Isabella Conta  Chimera MMA

Beginner 5 & 6  55 to 61   

 1st Jameson Wood  Wakizashi BJJ

 2nd Ren Gregor  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Laila Cienega  Cascade Jiu Jitsu  

Beginner 6 & 7  46 to 50   

 1st Judah Waldram  Kindred Jiu Jitsu

 2nd JC Vicencio  Kindred Jiu Jitsu

 3rd Angelina Zarate  Combat Arts Academy of Seattle   

Beginner 6 & 7  64 to 67   

 1st Ronan Healy  MABJJ/GHBJJ/ Hybrid

 2nd Izabelle Ullevig  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Parker Rebman  GBNW/Seattle   

Beginner 7 & 8  50 to 53   

 1st Rebecca Arneecher  GPS/Arsenal

 2nd Martha Juarez  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Erwin Castillo  Zenith/AKA   

Beginner 7 & 8  55 to 60   

 1st Rorek Foss  BJJ Olympia

 2nd Maddock Masutani  GBNW/Federal Way

 3rd Robben Evans  SBG/Port Townsend  

Beginner 7 & 8  82 to 90   

 1st Liam Halfacre  GBNW/Federal Way

 2nd Beckham Viggue  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Anthony Gomez-Pascual  Zenith/AKA   

Beginner 8 & 9  63 to 66   

 1st Murphy Massey-O'Hanlon  Checkmat/Gig Harbor

 2nd Benjamin Mireault  Shayne Simpson Team Rock Solid

 3rd Emma Lamoureux-Johnson  Combat Arts Academy of Seattle   

Beginner 8 & 9  69 to 75   

 1st James Turner  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd Talon Dawn  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Killian Kane  GBNW/Federal Way   

Beginner 9 & 10  55 to 62   

 1st Bella Norwood  Torque Martial Arts

 2nd Noah Howell  Champion Martial Arts

 3rd Tyler Yokes  MABJJ/Pinnacle Martial Arts   

Beginner 9  70 to 78   

 1st Madelyn Pursell  Ruffhouse JJ

 2nd Madison Johnson  GBNW/Seattle

 3rd Ava Pearson  GBNW/Seattle

Beginner 9 & 10  80 to 87   

 1st Remy Davidson  Kung Fu Club Fall City

 2nd Isla Phillips  Laercio Fernandes BJJ   

Beginner 10 & 11  66 to 69   

 1st Wyatt Dupuis  Champion Martial Arts

 2nd Aaralyn Farias  Shayne Simpson Team Rock Solid

 3rd Autumn Evans  MABJJ/Spokane Valley BJJ  

Beginner 10  90 to 97   

 1st Luke Hossom  Checkmat/The Base

 2nd Giavanna Lombard  MABJJ/Legacy

 3rd Taeghan Thompson  Torque Martial Arts  

Beginner 10 to 12  92 to 98   

 1st Riley Bryant  Team Wise

 2nd Wyatt Timothy  One JJ/FBJJ   

Beginner 10 to 12  112 to 117   

 1st Samual Mireault  Shayne Simpson Team Rock Solid

 2nd Jaliyah Turner  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 3rd Roisin Healy  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

Beginner 11 to 13  75 to 80   

 1st Grace Ekse  Team Wise

 2nd Finn Evans  SBG/Port Townsend

 3rd Kaiju Fergerson  Kindred Jiu Jitsu   

Beginner 12 & 13  105 to 109   

 1st Karianne Baldwin  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Timothy Mckay  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Bryn Anderson   SBG/Montana   

Beginner 13  119 to 120   

 1st Gabriel Evans  SBG/Port Townsend

 2nd Cody Lane  MABJJ/Yelm   

Beginner 13 to 15  139 to 148   

 1st Kieana Rosario  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 2nd Nichelle Castill  Zenith/AKA

Intermediate 5 & 6  39 to 40   

 1st Yoyo Manzanares Wu  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Isaac Thetford  SBG/Port Townsend   

Intermediate 6 & 7  46 to 51   

 1st Alexander Bays  Newborn Cascao Jiu Jitsu

 2nd Vincent Fenn  GBNW/Federal Way

 3rd Kendrick Skipper  SBG/Port Townsend   

Intermediate 6 & 7  58 to 66   

 1st Juan Mapes  Torque Martial Arts

 2nd Corwin Taylor-Hartle  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Ryker Bruns  GBNW/Federal Way   

Intermediate 7 & 8  48 to 54   

 1st Brent Bunag  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd Lucas Abitia  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Skyler Hilario  APEX Martial Arts   

Intermediate 7 & 8  54 to 59   

 1st Kailey Rae Balajadia  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

 2nd Kinsey Skipper  SBG/Port Townsend

 3rd Megan Au  APEX Martial Arts  

Intermediate 7 to 9  70 to 77   

 1st Travis Barnett  BJJ Olympia

 2nd Lex Bessette  SBG Bigfork

 3rd Tristan Armstrong  Checkmat/T-Town MMA   

Intermediate 8  58 to 66   

 1st Daymian Myles  MABJJ/ Pinnacle Martial Arts

 2nd Damien Deuz  Phantom BJJ/Maple Valley

 3rd Abrielle Lubas  Warrior Strength Martial Arts  

Intermediate 8 & 9  82 to 89   

 1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

 2nd Andrii Pryymak  United Training Center

 3rd Clint Rosario   MABJJ/Pinnacle Martial Arts

Intermediate 9 & 10  61 to 69   

 1st Conan Mapes  Torque Martial Arts

 2nd Riley Robison  MABJJ/Pinnacle Martial Arts

 3rd Jayson Alonso  Team Quest  

Intermediate 9 & 10  76 to 77   

 1st Kalijah Wieczorek  SBG/Montana

 2nd Taitum Bittner  GBNW/Federal Way

 3rd Maddox Iriass  BJJ Olympia  

Intermediate 9 & 10  79 to 81   

 1st Aedan O'Neill  Renzo Gracie Academy

 2nd Kaiya Mannapso  APEX Martial Arts

 3rd Joaquin Arenas Buxton  GBNW/Kirkland   

Intermediate 9 & 11  115 to 117   

 1st Gabrielle Jackson  MABJJ/Legacy

 2nd Rainier Gillies  MABJJ/Pinnacle Martial Arts   

Intermediate 10  83 to 85   

 1st Justin Olvera  Caio Terra

 2nd Marcel Senger  Torque Martial Arts

 3rd Julian Bowen  MABJJ/Legacy   

Intermediate 10 & 11  93 to 94   

 1st Reif Stevenson  Zenith/North Sound

 2nd Annet Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle   

Intermediate 11 to 13  72 to 78   

 1st Austin Merwin  Shayne Simpson Team Rock Solid

 2nd Eli Chmielewski  GBNW/Issaquah

 3rd Mason Gorr  Adamson Bros/Seaside  

Intermediate 11 & 12  81 to 87   

 1st Isabella Downing  SBG/North

 2nd Alena Williams  Team Wise

 3rd Alyssa Xiong  GBNW/Federal Way   

Intermediate 11 & 12  83 to 89   

 1st Erik Owens  BJJ Olympia

 2nd Cayden Wieczorek  SBG/Montana   

Intermediate 11 & 12  99 to 108   

 1st Kira Songer  Zenith/AKA

 2nd Susannah Barnett  BJJ Olympia

 3rd Sigrun Metzger  Checkmat/The Base   

Intermediate 11 & 12  102 to 108   

 1st Karter Gerber  One JJ/Combat Sport and Fitness

 2nd Koen Truitt  SBG/Burien   

Intermediate 11  121 to 128   

 1st Keola Barboza  Phantom BJJ/Maple Valley

 2nd Nicholas Alegrete  GBNW/Issaquah

 3rd Cole Canell  Zenith/AKA

Intermediate 11 & 12  135 to 140   

 1st Sophia Laurine  GBNW/Federal Way

 2nd Robert Wade  Checkmat/Gig Harbor

 3rd Brockton Suppes  Checkmat/The Base  

Intermediate 12 & 13  94 to 98   

 1st Lakoda Wieczorek  SBG/Montana

 2nd Chyna Hillegas  GBNW/Federal Way

 3rd Preston Distefano  Zenith/AKA   

Intermediate 12 & 13  110 to 115   

 1st Thomas O'Neill  Renzo Gracie Academy

 2nd Thorin Hodges  MABJJ/Legacy

 3rd Kael McLinko  MABJJ/GHBJJ/Hybrid   

Intermediate 12 to 14  125 to127   

 1st Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Charity McKinley  MABJJ/Spokane Valley BJJ

 3rd Amil Bowen  MABJJ/Legacy  

Intermediate 13 & 14  105 to 108   

 1st Sage Hart  BJJ Olympia

 2nd Edrik Khanphet  Team Wise

 3rd Kaito Ortgies  RLNW/Miller's   

Intermediate 13 to 15  118 to 122   

 1st Cash Burgess  SBG/Idaho

 2nd Kaden Gerber  One JJ/Combat Sport and Fitness  

Intermediate 15 to 17  129 to 156   

 1st Isaac Morse  Elite BJJ of Redmond

 2nd Ian Christophe Teodoro  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Michal Smith  RLNW/Miller's

Advanced 10 to 12  81 to 90   

 1st Gordon Gibson  Team Wise

 2nd Gavin Higley  SBG/Burien

 3rd Bishop Bessler  MABJJ/GHBJJ/Hybrid

Advanced 10 & 11  141 to 145   

 1st Carl Orchard  Team Quest

 2nd Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu  

Advanced 12  103 to 113   

 1st Marui Ham  GBNW/Federal Way

 2nd Alyssa Reyes  Combat Arts Academy of Seattle   

Advanced 14 & 15  122 to 135   

 1st Tenocht Arenas Buxton  GBNW/Kirkland

 2nd Christian Guarnes  GBNW/Federal Way

 3rd Devon Ringer  Team Wise   

Advanced 15 & 16  155 to 165   

 1st Dylan Melton  Checkmat/T-Town MMA

 2nd Aidan Tice   Adamson Bros/Seaside

 3rd Tyler Hogan  Phantom BJJ/Maple Valley

  Adult Gi Team Points

  Gracie Barra NW  201

  Marcelo Alonso BJJBJJ  131

  Checkmat  73

  Impact Jiu Jitsu  54

  One JJ  43

  Alliance  42

  Combat Arts Academy of Seattle  35

  Gustavo Pires BJJ  32

  Ribeiro/Lovato NW  29

  Zenith  27

  Straight Blast Gym  25

  Daniel Priebe BJJ  24

  Adamson Bros / Seaside  22

  Wakizashi BJJ  20

  Caio Terra  20

  Praxis BJJ  18

  253BJJ  18

  Cascade Jiu Jitsu  15

  Team Royce Gracie  14

  Ballard BJJ  14

  SIMA  13

  Jiu Jitsu Dynamics  13

  Grays Harbor BJJ  13

  Roll Jiu Jitsu  12

  Warrior Buddha BJJ  11

  Kindred Jiu Jitsu  11

  Mata Leao Combat Sports  10

  Team Alliance / Lakewood  9

  Island Top Team  9

  Gracie North  9

  BJJ Olympia  5

  Yakima MMA  4

  Universal MMA  4

  Independent  4

  Battleground MMA  4

  Phantom BJJ / Maple Valley  3

  NWJJA  1

  Lion's Way Martial Arts  1

  Elite BJJ of Redmond  1

  Charlie's Combat Club  1

Adult No-Gi Team Points

  Marcelo Alonso BJJ  88

  Checkmat  49

  Kindred Jiu Jitsu  43

  Gracie Barra NW  42

  BJJ Olympia  38

  Combat Arts Academy of Seattle  32

  Renzo Gracie Academy  28

  Caio Terra  25

  Mat Chess MMA  25

  Straight Blast Gym  25

  Gustavo Pires Siri BJJ  24

  Wakizashi BJJ  20

  Ribeiro/Lovato NW  18

  Alliance  16

  Island Top Team  15

  Zenith  15

  Adamson Bros/Seaside  14

  AEP Combat Sports  13

  Independent  13

  One JJ  13

  Ten Kicks  12

  Roll Jiu Jitsu  11

  SIMA  11

  Impact Jiu Jitsu  8

  United Training Center  8

  Jiu Jitsu Dynamics  6

  Praxis BJJ  5

  Cascade Jiu Jitsu  4

  MKG Seattle  4

  Summit BJJ  4

  Grays Harbor BJJ  1

  Kitsap Combat Sports  1

  Newborn Cascao Jiu Jitsu  1

  NWJJA  1

  Yakima MMA  1

Adult Overall Team Points

  Gracie Barra NW  243

  Marcelo Alonso BJJBJJ  219

  Checkmat  122

  Combat Arts Academy of Seattle  67

  Impact Jiu Jitsu  62

  Alliance  58

  Gustavo Pires Siri BJJ  56

  One JJ  56

  Kindred Jiu Jitsu  54

  Straight Blast Gym  50

  Ribeiro/Lovato NW  47

  Caio Terra  45

  BJJ Olympia  43

  Zenith 42

  Wakizashi BJJ  40

  Adamson Bros / Seaside  36

  Renzo Gracie Academy  28

  Mat Chess MMA  25

  Daniel Priebe BJJ  24

  Island Top Team  24

  SIMA  24

  Praxis BJJ  23

  Roll Jiu Jitsu  3

  Cascade Jiu Jitsu  19

  Jiu Jitsu Dynamics  19

  253BJJ  18

  Independent  17

  Ballard BJJ  14

  Grays Harbor BJJ  14

  Team Royce Gracie  14

  AEP Combat Sports  13

  Ten Kicks  12

  Warrior Buddha BJJ  11

  Mata Leao Combat Sports  10

  Gracie North  9

  Team Alliance / Lakewood  9

  United Training Center  8

  Yakima MMA  5

  Battleground MMA  4

  MKG Seattle  4

  Summit BJJ  4

  Universal MMA  4

  Phantom BJJ / Maple Valley  3

  NWJJA  2

  Charlie's Combat Club  1

  Elite BJJ of Redmond  1

  Kitsap Combat Sports  1

  Lion's Way Martial Arts  1

  Newborn Cascao Jiu Jitsu  1

Youth/Jr Gi Team Points

  Gracie Barra NW  261

  Straight Blast Gym  121

  Marcelo Alonso BJJBJJ  97

  One JJ  93

  Ribeiro/Lovato NW  61

  BJJ Olympia  60

  Checkmat  56

  253BJJ  53

  Combat Arts Academy of Seattle  48

  Phantom BJJ / Maple Valley  42

  Torque Martial Arts  41

  Gustavo Pires BJJ  32

  Elite BJJ  28

  APEX Martial Arts  27

  Alliance  25

  Cascade Jiu Jitsu  25

  Shayne Simpson Team Rock Solid  22

  Laercio Fernandes BJJ  21

  Team Wise  20

  Impact Jiu Jitsu  19

  Jiu Jitsu Dynamics  15

  Champion Martial Arts  14

  Zenith  14

  Renzo Gracie Academy  13

  Wakizashi BJJ  11

  Team Quest  10

  Adamson Bros / Seaside  9

  Caio Terra  9

  Enso Jiu Jitsu  9

  Roll Jiu Jitsu  9

  Team Alliance / Lakewood  9

  Kindred Jiu Jitsu  8

  Ruffhouse JJ  5

  Chimera MMA  4

  Shift Submission Grappling  4

  Warrior Strength Martial Arts  4

  Newborn Cascao Jiu Jitsu  1

  Seiei  1

  United Training Center  1

Youth/Jr No-Gi Team Points

  Marcelo Alonso BJJBJJ  115

  Gracie Barra NW  96

  Straight Blast Gym  76

  Checkmat  52

  Combat Arts Academy of Seattle  49

  BJJ Olympia  41

  Torque Martial Arts  37

  Team Wise  36

  Shayne Simpson Team Rock Solid  26

  Zenith  26

  Cascade Jiu Jitsu  18

  Renzo Gracie Academy  18

  One JJ  17

  Kindred Jiu Jitsu  14

  Laercio Fernandes BJJ  14

  Phantom BJJ / Maple Valley  14

  Champion Martial Arts  13

  Team Quest  10

  Caio Terra  9

  Elite BJJ  9

  Gustavo Pires BJJ  9

  Kung Fu Club Fall City  9

  Newborn Cascao Jiu Jitsu  9

  Ruffhouse JJ  9

  Wakizashi BJJ  9

  APEX Martial Arts  6

  Adamson Bros / Seaside  5

  Jiu Jitsu Dynamics  4

  United Training Center  4

  Ribeiro/Lovato NW  2

  Chimera MMA  1

  Warrior Strength Martial Arts  1

Youth/Jr Overall Team Points

  Gracie Barra NW  357

  Marcelo Alonso BJJBJJ  212

  Straight Blast Gym  197

  One JJ  110

  Checkmat  108

  BJJ Olympia  101

  Combat Arts Academy of Seattle  97

  Torque Martial Arts  78

  Ribeiro/Lovato NW  63

  Team Wise  56

  Phantom BJJ / Maple Valley  56

  253BJJ  53

  Shayne Simpson Team Rock Solid  48

  Cascade Jiu Jitsu  43

  Gustavo Pires BJJ  41

  Zenith  40

  Elite BJJ  37

  Laercio Fernandes BJJ  35

  APEX Martial Arts  33

  Renzo Gracie Academy  31

  Champion Martial Arts  27

  Alliance  25

  Kindred Jiu Jitsu  22

  Wakizashi BJJ  20

  Team Quest  20

  Jiu Jitsu Dynamics  19

  Impact Jiu Jitsu  19

  Caio Terra  18

  Ruffhouse JJ  14

  Adamson Bros / Seaside  14

  Newborn Cascao Jiu Jitsu  10

  Team Alliance / Lakewood  9

  Roll Jiu Jitsu  9

  Kung Fu Club Fall City  9

  Enso Jiu Jitsu  9

  Warrior Strength Martial Arts  5

  United Training Center  5

  Chimera MMA  5

  Shift Submission Grappling  4

  Seiei  1

Congratulations to all the Adult Team
Gi Placers
The Revolution XXXVIII

Gracie Barra NW  201

  Marcelo Alonso BJJ  131

  Checkmat 73

Congratulations to all the Adult Team
No Gi Placers
The Revolution XXXVIII

    MABJJ  88

  Checkmat  49

Kindred Jiu Jitsu 43

Congratulations to all the Adult Team
Overall Placers
The Revolution XXXVIII

Gracie Barra NW  243

  Marcelo Alonso BJJ  219

  Checkmat  122

Congratulations to all the Youth/Junior Team
Gi Placers
The Revolution XXXVIII

  Gracie Barra NW  261

    Straight Blast Gym  121

Marcelo Alonso BJJ  97

Congratulations to all the Youth/Junior Team
No Gi Placers
The Revolution XXXVIII

  Gracie Barra NW  115

  Marcelo Alonso BJJ  96

  Straight Blast Gym  76

Congratulations to all the Youth/Junior Team
Overall Placers
The Revolution XXXVIII

Gracie Barra NW  357

  Marcelo Alonso BJJ  212

  Straight Blast Gym 197