The Revolution 41 - November 9th & 10th 2019

PICTURES

ADULT GI RESULTS

 

Vicious Submission Gi: 

Victoria Crowder  0:12 Armbar 

Black 165 Master 

 1st Rafael La Porta  GF Team Canada

 2nd Robert Wolfe  Impact Jiu Jitsu

 3rd Christopher Dealy  Checkmat / The Base

Black 185 Adult   

 1st Andrew Marshall  American Top Team / Portland

 2nd Matt Kwan  On Guard BJJ

 3rd Hamilton Ash  Independent

Black 185 Master   

 1st Jay Palacios  Team Royce Gracie

 2nd Ryan Mulvihill  MABJJ

 3rd Lindsay Arcangel  Lindsey Arcangel Jiu Jitsu Academy 

Black 205 Master 

 1st Kyle Mitchell  MABJJ / Fife

 2nd Gustavo Alves  GF Team Canada

 3rd Zachary Minteer  Impact Jiu Jitsu  

Black 230.1 & Above Master 

 1st Jared Taitingfong  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

 2nd Jordan Tabb  Checkmat / The Base  

Black Absolute 

 1st Kyle Mitchell  MABJJ / Fife

 2nd Gustavo Alves  GF Team Canada

 3rd Jordan Tabb  Checkmat / The Base 

Brown 141.5 Master   

 1st Hoc Do  MABJJ / Heva BJJ

 2nd Michael Gatus  GBNW / Federal Way  

Brown 154.5 Master 

 1st Humberto Sanchez  Checkmat / The Base 

 2nd Ernest Chiu  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 3rd Ryan McClain  Jiu Jitsu Dynamics   

Brown 168 Adult 

 1st Lucas Figueiredo  GBNW / Puyallup

 2nd Raoni Demnitz  Praxis BJJ

 3rd Owen Grant  Pacific Top Team  

Brown 181.5 Adult   

 1st Garrick Bennett  GBNW / Kirkland

 2nd Sean Batye  GBNW / Issaquah

 3rd Nick Herrington  Praxis BJJ  

Brown 195 Adult   

 1st Kyle McAlister  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Justin Wilson  Combat Arts Academy of Seattle  

Brown 195 Master   

 1st Stefan Grunkemeier  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Brian VanOrnum  Impact JJ / Unicorn Jiu Jitsu

 3rd Clayton Bundschuh  Gravity BJJ

Brown 208 Adult   

 1st Shaun Kiatvongcharoen  Impact Jiu Jitsu 

 2nd Reynaldo Camacho  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu 

Brown 222 Master

 1st Gene Fought  One JJ / FBJJ

 2nd Adam Rhine  Praxis BJJ

 3rd Trevor Wesley  Brazilian Top Team / Happy Valley  

Brown 222.1 & Above Executive1st

 1st Jason Pittman  Brazilian Top Team / Happy Valley

 2nd Garth Ahearn  GF Team Northwest

 3rd Adam Ross  Ruffhouse JJ

Brown Absolute

 1st Shaun Kiatvongcharoen  Impact Jiu Jitsu

 2nd Sean Batye  GBNW / Issaquah

 3rd Nick Herrington  Praxis BJJ   

Brown Women 141.5 Master

 1st Sen Perkins  Mat Chess MMA

 2nd Pauline Costa  GBNW / Vancouver

Brown Women 152.5 Adult

 1st Carly Rangel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

 2nd Isa Bruno-Reiber  Impact Jiu Jitsu

 3rd Amy Montenegro  GBNW / Bellevue  

Brown Women 163.5 Adult 

 1st Michelle Johnson  Adamson Bros / Seaside

 2nd Sonia Sillan  Combat Arts Academy of Seattle   

Brown Women Absolute   

 1st Michelle Johnson  Adamson Bros / Seaside

 2nd Isa Bruno-Reiber  Impact Jiu Jitsu

 3rd Pauline Costa  GBNW / Vancouver

Purple 141.5 Adult   

 1st Tracy Danielson  Caio Terra

 2nd Nathan Bonilla  Impact Jiu Jitsu

 3rd Patrick Masga  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Purple 154.5 Adult

 1st Michael Lim  Alliance / Vancouver

 2nd Nathan Strening  MABJJ

 3rd Rick Valdez  GBNW / Federal Way

Purple 154.5 Master

 1st Brendin Phillips  MABJJ / Legacy

 2nd Tony Alexander  Adamson Bros / Seaside

 3rd Jimmy Sorrentino  NWJJA  

Purple 168 Adult   

 1st Chance Stamps  Zenith / Next Level

 2nd Chris Cabe  Checkmat / The Base

 3rd Brandon Labrecque  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu   

Purple 168 Master   

 1st Jake Halcumb  Checkmat / The Base

 2nd James LaCourse  T3MA Kirkland

 3rd Diego Magallenes  Ruffhouse JJ

Purple 181.5 Adult   

 1st Kaleb Germany  MABJJ / Fife

 2nd Jared Sluman  MABJJ  

Purple 181.5 Master   

 1st Mikael LeonGuerrero  Checkmat / The Base

 2nd Nathan Vanderven  SBG / Port Townsend

 3rd Dane McTear  MABJJ / Pinnacle Martial Arts  

Purple 181.5 Executive   

 1st Rand Paty  Wakizashi BJJ

 2nd Gil Mendiola  Checkmat / The Base

 3rd Trevor Sevigny  MABJJ / Kent

Purple 195 Master   

 1st Kelton Hungate  MABJJ / Legacy

 2nd Todd Sawin  Alliance / Lakewood

 3rd Cody Bessette  SBG / Bigfork  

Purple 208 Adult   

 1st Bladden Bushaw  MABJJ / Fife

 2nd Matthew Loskamp  Praxis BJJ

 3rd Kyle McCoy  Charlie's Combat Club  

Purple 208 Master   

 1st Brandon McIntosh  Team Royce Gracie

 2nd Jason Ross  MABJJ

 3rd Greg Jimenez  GBNW / Tacoma  

Purple 222 Master   

 1st Edmond Isaac  Team Royce Gracie

 2nd Joe Richardson  Checkmat / The Base

 3rd Daniel Skunza  Champion Martial Arts 

Purple 222.1 & Above Adult   

 1st Tony Marino  Checkmat / The Base

 2nd Terrance Souser  Independent

 3rd Ikaika Waeyenbergh  Kama Jiu Jitsu / Rickson Gracie Team  

Purple Absolute   

 1st Kaleb Germany  MABJJ / Fife

 2nd Joe Richardson  Checkmat / The Base

 3rd Kelton Hungate  MABJJ / Legacy  

Purple Women 141.5 Adult   

 1st Victoria Crowder  Jiu Jitsu Brotherhood Klamath

 2nd Darcie Omori  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 3rd Alline Assis  GBNW / Tacoma   

Purple Women 163.5 Adult   

 1st Katrina Schmale  SBG / Montana

 2nd Alyson Burke  Impact Jiu Jitsu

 3rd Sarah Paul  Iron Lion JJA  

Purple Women 175.1 & Above Adult   

 1st Solange Reyner  GBNW / Kirkland

 2nd Sarah Mosavi  GBNW / Vancouver

 3rd Jessica Heath  Checkmat / Electric North  

Purple Women Absolute   

 1st Katrina Schmale  SBG / Montana

 2nd Alyson Burke  Impact Jiu Jitsu

 3rd Solange Reyner  GBNW / Kirkland 

Blue 127 Adult & Below   

 1st Cash Burgess  SBG / Montana

 2nd Josh Fugate  MABJJ / Legacy

 3rd Kale Simpson  Shayne Simpson Team Rock Solid  

Blue 141.5 Adult   

 1st Devon Jackson  MABJJ / Legacy

 2nd Kenny Blicharski  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 3rd Brandon Spicer  Mat Chess MMA   

Blue 154.5 Adult   

 1st Tenocht Arenas Buxton  Sleeper Jiu Jitsu

 2nd Thiago Marmi  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

 3rd Aiden Tice  Adamson Bros / Seaside   

Blue 154.5 Master   

 1st Alex Jenkins  Charlie's Combat Club

 2nd Jon Qualls  MABJJ / Fife

 3rd Juan Jose Hernandez  Checkmat / The Base   

Blue 168 Adult   

 1st Alan Chang  Alliance / Vancouver

 2nd Jon Taft  MABJJ / Fife

 3rd Joseph Mohssenzad  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu  

Blue 168 Master   

 1st Trystyn Schleicher  GBNW / Issaquah

 2nd Patrick Brooks  SBG / Montana

 3rd Wes Mathews  Gracie Barra White Rock  

Blue 181.5 Adult   

 1st Harrison Woods  Pacific Top Team

 2nd Jack Ellis  GBNW / Seattle

 3rd Richard Rice  Phantom BJJ   

Blue 181.5 Master   

 1st Skylar Pond  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Almer Bacallan  Praxis BJJ

 3rd Benjamin Strutin  Checkmat / T-Town MMA  

Blue 181.5 Executive   

 1st Will Poe  One JJ / Combat Sport and Fitness

 2nd Robert Hayden  Checkmat / Gig Harbor

 3rd Marco Oliveira  Sleeper Jiu Jitsu  

Blue 195 Adult   

 1st Pono Ilae  Checkmat / The Base

 2nd Luke Shippit  Gracie Barra White Rock

 3rd Steven Galvez  MABJJ / Fife

Blue 195 Master

 1st Craig Britton  Zenith / Next Level

 2nd Luke Baylor  Praxis BJJ

 3rd Vicente Serrano  GPS / Imperial Jitz  

Blue 208 Adult

 1st Kyle Morse  Checkmat / The Base

 2nd Georgio Petrov  JJ Machado Spokane

 3rd Jovan White  One JJ / FBJJ

Blue 208 Master 

 1st Brent Nulliner  Independent

 2nd Mo Higzi  Framework BJJ

 3rd Keith Adkins  Praxis BJJ

Blue 222 Adult    

 1st Nathan Rauschert  Caio Terra

 2nd Eric Jones  One JJ / FBJJ

 3rd Jeff Bass  GBNW / Tacoma

Blue 222.1 & Above Adult     

 1st Nathan George  Ghost Combative Dojo

 2nd Justin Bottcher  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Rob Johnson  Eric Da Silva BJJ   

Blue 222.1 & Above Master 

 1st Michael Collins  GBNW / Tacoma

 2nd Matthew Shaffer  GBNW / Seattle

 3rd Nathan Yeager  Checkmat / Gig Harbor

Blue Men Absolute

 1st Harrison Woods  Pacific Top Team

 2nd Alan Chang  Alliance / Vancouver

 3rd Trystyn Schleicher  GBNW / Issaquah  

Blue Women 129 Master

 1st Lala Gusakov  GBNW / Northeast Seattle

 2nd Sandy Chen  GBNW / Vancouver

 3rd Lian Light  10th Planet / Seattle   

Blue Women 141.5 Adult

 1st Caroll Gao  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 2nd Nicol Lovato  Checkmat / The Base

 3rd Lindsey Short  Impact Jiu Jitsu  

Blue Women 152.5 Adult

 1st Gwynneth Buckton  GBNW / Issaquah

 2nd Nicole Williams  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

 3rd Hannah Shelley  SBG / Missoula

Blue Women 163.5 Adult   

 1st Lisa Blackwater  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 2nd Ginger Jackson  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Maria Ciara Barreto  GBNW / Northeast Seattle  

Blue Women 175 Master   

 1st Brooke Music  GF Team Northwest

 2nd Crystal Tumale  Brazilian Top Team / Happy Valley

 3rd LeAnne Tevlin  Checkmat / The Base

Blue Women Absolute   

 1st Maria Clara Barreto  GBNW / Northeast Seattle

 2nd Ginger Jackson  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Brooke Music  GF Team Northwest

White 141.5 Adult   

 1st Ratana Thach  Phantom BJJ

 2nd Jonathan Nolasco  Mat Chess MMA

 3rd Jesse Treadwell  United Training Center

White 154.5 Adult   

 1st Justin Cruz  Gravity BJJ

 2nd Gunnar Frantz  Charlie's Combat Club

 3rd Riley Ashton  Adamson Bros / Seaside   

White 154.5 Master   

 1st Kai Lodes  Impact Jiu Jitsu

 2nd Brian Higa  MABJJ / Heva BJJ

 3rd Henry Huynh  American Top Team / Portland

White 168 Adult   

 1st Justin Murray  Zenith / Next Level

 2nd Zane Rotter  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

 3rd Gabriel Gomez  Morizi Jiu Jitsu

White 168 Master   

 1st Billy Knapp  GBNW / Snoqualmie Valley 

 2nd Rob Symington  GBNW / Snoqualmie Valley 

 3rd Kris Sevilla  Pacific Northwest Jiu Jitsu

White 181.5 Adult   

 1st Bryson Beard  JJ Machado Spokane

 2nd Collin Burke  BJJ Olympia

 3rd Austin Piper  GBNW / Puyallup

White 181.5 Master   

 1st Matt Ericksen  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

 2nd Ben Hennessey  Chimera MMA

 3rd Matt Crimi  NWJJA

White 181.5 Executive   

 1st Steve Guerreri  SBG / Missoula

 2nd Jason Young  SBG / North

 3rd Shane Banks  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

White 195 Adult   

 1st Rob Carter  Team Royce Gracie

 2nd Zach Garrett  Charlie's Combat Club

 3rd Jonathan Craig  GBNW / Tacoma

White 195 Master   

 1st Nick Dickson  Ruffhouse JJ

 2nd Bryan Zepeda  Checkmat / The Base

 3rd Kenny Gallardo  GBNW / Tacoma

White 195 Executive   

 1st Aaron Jasinski  Ruffhouse JJ

 2nd William Coburn  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Jonathan Teer  Pacific Northwest Jiu Jitsu

White 208 Adult   

 1st Casey Hornbeck  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Jose Jimenez  GPS / Imperial Jitz

 3rd Henry Shen  Praxis BJJ

White 208 Master   

 1st Keenan Huschke  GBNW / Seattle

 2nd Trevor Hosford  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

 3rd Philip Joco  Pacific Northwest Jiu Jitsu

White 208 Executive   

 1st Don Cole  GBNW / Puyallup

 2nd John Bearden  Warrior Buddha BJJ

 3rd Andy Badejo  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White 222 Adult   

 1st John Keiser  UWBJJ

 2nd Dillon Clark  One JJ / Defiance BJJ

 3rd Sophea Pas  Lindsey Arcangel BJJ

White 222 Executive   

 1st Jeff Hurckes  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

 2nd Morgan Hammer  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

 3rd Sheldon Smith  Checkmat / The Base

White 222.1 & Above Adult   

 1st Scott Tappan  Checkmat / The Base

 2nd Matt Tuttle  Checkmat / The Base

 3rd Husain Al-Arab  RLNW / Miller's

White 222.1 & Above Master   

 1st Aaron Bjornberg  MABJJ / Fife

 2nd Allan Camacho  GBNW / Tacoma

 3rd Moe Usenbor  Impact Jiu Jitsu

White 222.1 & Above Executive   

 1st Edward Freysinger  Checkmat / The Base

 2nd Mike Fermo  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

 3rd Traverse Clayton  GBNW / Issaquah

White Women 118 Adult   

 1st Aileen Pick  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Kimberly Bodner  253BJJ

 3rd Jane Fujinaka  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

White Women 129 Adult   

 1st Amalia Perez  GBNW / Federal Way

 2nd Alyssa Reyes  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Claire Owens  BJJ Olympia

White Women 129 Master   

 1st Amy Talarico  SBG / Montana

 2nd Erin Knowles  GBNW / Snoqualmie Valley

 3rd Sara Phillips  Brazilian Top Team / Happy Valley

White Women 141.5 Adult   

 1st Cassandra Schutt  GPS / Imperial Jitz

 2nd Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Sophia Nguyen  Gravity BJJ

White Women 152.5 Adult   

 1st Mikaela Mecklendburg  SBG / Des Moines

 2nd Caroline Godt  MABJJ

 3rd Evelyn Fujinaka  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

White Women 152.5 Master   

 1st Kathlyn Amos  Morizi Jiu Jitsu

 2nd Dinelle Pineda  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Lexi Harris  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

White Women 163.5 Adult   

 1st Carolin Whelan  Eric Da Silva BJJ

 2nd Jenna Bittner  GBNW / Federal Way

 3rd Levonne Palacios  GBNW / Puyallup

White Women 175 Adult   

 1st Amanda Stubbs  MABJJ / Legacy

 2nd Mary Junkin   Impact / Unicorn Jiu Jitsu

 3rd Jona Durousseau  MABJJ

White Women 175.1 & Above Adult   

 1st Heidi Gilbert  GBNW / Bothell

 2nd Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Tiare Miles  Caio Terra

ADULT NOGI RESULTS

Vicious Submission Gi:

Tenocht Arenas Buxton   :05   Kimura

 

Advanced 136 Adult 

 1st Mike Chupa  Peak MMA

 2nd Tracy Danielson  Caio Terra

 3rd Devon Jackson  MABJJ / Legacy

Advanced 149 Adult 

 1st Michael Lim  Alliance / Vancouver

 2nd Dustin Estrada  SBG / Missoula

Advanced 162.5 Adult 

 1st Shawn Weisenburgh  Mat Chess MMA

 2nd Lucas Figueiredo  GBNW / Puyallup

 3rd Sam Hardy  10th Planet / Portland

Advanced 162.5 Executive 

 1st Caleb Hathaway  Zenith / North Sound

 2nd Byron Fernandus Jr.   GBNW / Tacoma

 3rd Trevor Sevigny  MABJJ / Kent

Advanced 175.5 Adult 

 1st Edward Jamrog  Renzo Gracie Acadey

 2nd Ryan Mulvihill  MABJJ

 3rd Morgan Matuizek  Kindred Jiu Jitsu

Advanced 188.5 Adult 

 1st Leandro Serafim  GBNW / Vancouver

 2nd Kyle McAlister  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Stevie Weaver  SBG / Port Townsend

Advanced 202 Adult 

 1st Kyle Mitchell  MABJJ / Fife

 2nd Rob Larson  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 3rd Trent Nivala  Mat Chess MMA

Advanced 215 Adult 

 1st Jerald Tindall  Mat Chess MMA

 2nd Luis Marfori  Gracie Barra White Rock

 3rd Shaun Kiatvongcharoen  Impact Jiu Jitsu

Advanced 215.1 & Above Adult 

 1st Omar Abdolall  Alliance / Vancouver

 2nd Zaelyn Bell  Charlie's Combat Club

 3rd Terrance Souser  Independent

Advanced Women 114 Adult 

 1st Rachna Grunkemeier  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Tyana Graziano  MABJJ

Advanced Women 136 Adult 

 1st Sen Perkins  Mat Chess MMA

 2nd Haley Vann  10th Planet Portland

 3rd Victoria Crowder  Jiu Jitsu Brotherhood Klamath

Advanced Women 147 Adult 

 1st Aislinn O'Connell  Kindred Jiu Jitsu

 2nd Katy Smith  Mat Chess MMA

 3rd Amy Montenegro  GBNW / Bellevue

Advanced Women 169.1 & Above Adult 

 1st Katrina Schmale  SBG / Montana

 2nd Solange Reyner  GBNW / Kirkland

 3rd Christy Van Gerwen  GBNW / Bellevue

Intermediate 122.5 Adult 

 1st Luis Magana  GPS / Imperial Jitz

 2nd Kale Simpson  Shayne Simpson Team Rock Solid

Intermediate 136 Adult 

 1st Cash Burgess  SBG / Montana

 2nd Saprit Samra  Ludusport

 3rd Kenny Blicharski  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

Intermediate 149 Adult 

 1st Tenocht Arenas Buxton  Sleeper Jiu Jitsu

 2nd Logan Prater  Ludusport

 3rd Anthony Rathburn  MABJJ / Kent

Intermediate 149 Master 

 1st David Keegan  Summit BJJ

 2nd Benjamin Talisman  Framework BJJ

Intermediate 162.5 Adult 

 1st Alan Chang  Alliance / Vancouver

 2nd Jonathan Sanchez  Shane Simpson Team Rock Solid

 3rd Jon Taft  MABJJ / Fife

Intermediate 175.5 Adult 

 1st Harrison Woods  Pacific Top Team

 2nd Joseph Ohssenzade  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 3rd Rob Wood  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

Intermediate 188.5 Adult 

 1st Marcelino Garza  RLNW / 5 Rings

 2nd Drew Petersen  United Training Center

 3rd Jules VonDoom  Wakizashi BJJ

Intermediate 202 Adult 

 1st Abe Isleem  Summit BJJ

 2nd Rob Carter  Team Royce Gracie

Intermediate 215 Adult 

 1st John Keiser  Independent

 2nd Jovan White  One JJ / FBJJ

Intermediate 215 Master 

 1st Jesus Campos  Gracie North

 2nd Levi Albertson  Checkmat / The Base

 3rd Nathan Yeager  Checkmat / Gig Harbor

Intermediate 215.1 & Above Adult 

 1st Rob Johnson  Eric Da Silva BJJ

 2nd Edward Freysinger  Checkmat / The Base

 3rd Justin Bottcher  Checkmat / T-Town MMA

Intermediate Absolute 

 1st Alan Chang  Alliance / Vancouver

 2nd Joseph Mohssenzad  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 3rd David Keegan  Summit BJJ

Intermediate Women 125 Adult 

 1st Claire Owens  BJJ Olympia 

 2nd Harmony Jovet  MKG Seattle

 3rd Sandy Chen  GBNW / Vancouver

Intermediate Women 136 Adult 

 1st Ariana McLain  Wakizashi BJJ

 2nd Nicol Lovato  Checkmat / The Base

 3rd Cassandra Chupa  Peak MMA

Intermediate Women 147 Adult 

 1st Hannah Shelley  SBG / Missoula

 2nd Jenna Williams  Alive MMA

 3rd Tayler Fluharty  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

Intermediate Women 169 Adult 

 1st Brooke Music  GF Team Northwest

 2nd Ginger Jackson  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Elizabeth McKinley  JJ Machado Spokane

Intermediate Women 169.1 & Above Adult 

 1st Paige Andreasen  MABJJ / Fife

 2nd Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

Beginner 136 Adult 

 1st Jason Heiner  Independent

 2nd Jonathan Nolasco  Mat Chess MMA

 3rd Gilen Garcia  Charlie's Combat Club

Beginner 149 Adult 

 1st TJ Cantu  V7 Martial Arts

 2nd Randall Normandin  Checkmat / The Base

 3rd Gunnar Frantz  Charlie's Combat Club

Beginner 162.5 Adult 

 1st Trayvious Evens  Brazilian Top Team / Happy Valley

 2nd Kenneth Khove  MABJJ / Kent

 3rd Chase Rock  SBG / Missoula

Beginner 175.5 Adult 

 1st Jay Benning  Kaboom Brazilian Jiu Jitsu

 2nd Kevin Gutierrez  Charlie's Combat Club

 3rd Mikey Rhea  GBNW / Federal Way

Beginner 175.5 Master 

 1st Ankit Khani  MABJJ

 2nd Joseph Darbro  BJJ Olympia

 3rd Brett Brideau  GBNW / Snoqualmie Valley

Beginner 188.5 Adult 

 1st Zachariah Garrett  Charlie's Combat Club

 2nd Mihael Marinov  Tenzan Aikido

 3rd Bryson Hiestand  JJ Machado Spokane

Beginner 188.5 Master 

 1st Nick Dickson  Ruffhouse JJ

 2nd Steve Guerreri  SBG / Missoula

 3rd Kenny Gallardo  GBNW / Tacoma

Beginner 202 Adult 

 1st Jermaine Burchfield  Checkmat / The Base

 2nd James Davis  SBG / North

Beginner 215 Adult 

 1st Amir Metheney  Bellingham BJJ

 2nd Tyler Priest  Fight Gods MMA

 3rd Nestor Pascual  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Beginner 215.1 & Above Adult 

 1st Christopher O'Brien  Warrior Buddha BJJ

 2nd Frankie Amano  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Philip Andrew  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Beginner 215.1 & Above Master 

 1st Andre Warren  Checkmat / The Base

 2nd Adam Sparks  GBNW / Bothell

 3rd Darrell Doke  Independent

Beginner Women 114 Adult 

 1st Aileen Pick  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Jane Fujinaka  Zenith / Arlington Kickboxing Academy 

Beginner Women 147 Adult 

 1st Kailey Frank  SBG / Missoula

 2nd Evelyn Fujinaka  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Beginner Women 169.1 & Above Adult 

 1st Rachel Tallman  GBNW / Seattle

 2nd Kerry Rathsabanhdith  Charlie's Combat Club

YOUTH/JR GI RESULTS

White  4 to 5  36 to 42

1st Nathan Smith  Pacific Northwest Jiu Jitsu

2nd Owen Fortin  Ruffhouse JJ

3rd Logan Goff-Richter  Chimera MMA

White  4 to 5  46 to 50

1st Ellison Wright  Kindred Jiu Jitsu

2nd Sora Corkery  Checkmat / Gig Harbor

3rd Elsie Sunde  Combat Arts Academy of Seattle

White  5  42 to 45

1st Kua Ginoza  Independent

2nd Travis Bechtold  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Kaleen Cardwell  Torque Martial Arts

White  5 & 6  51 to 55

1st Garett Webb  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Silas Wright  Kindred Jiu Jitsu

3rd Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

White  5 to 6  57 to 61

1st Caleb Rosario  MABJJ / Logic BJJ

2nd Teresa Ragan  GBNW / Tacoma

3rd Rowan Hart  GBNW / Tacoma

White  5 to 6  63 to 72

1st Lisian Basha  GBNW / Issaquah

2nd Ada Slider  Tenzan Aikido

3rd Cannon Schlenske  JJ Machado Spokane

White  6 to 7  39 to 46

1st Diwa Panlasigui  GBNW / Seattle

2nd Trine Norwood  Torque Martial Arts

3rd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

White  6  48 to 50

1st Dylan Kaiser  GBNW / Snoqualmie Valley

2nd Maksim Ivannikov  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

3rd Damian Quiroz  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

White  7 to 8  46 to 49

1st Urijah Rodriguez  MABJJ / Logic BJJ

2nd Evan O'Rourke  SBG / North

3rd Natasa Vukosavljevic  T3MA Bellevue

White  7  50 to 55

1st Reagan James Sabado  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

2nd Nidia Springsted  Team Quest

3rd Jonathan Siguta  GBNW / Federal Way

White  7  56 to 60

1st Uriah Hufford  MABJJ

2nd Logan Evans  GBNW / Tacoma

3rd Reese Arriola  MABJJ / Axiom BJJ

White  7  56 to 60

1st Lola Lacic  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Georgia Harris  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

3rd Michaela Egan  One JJ / FBJJ

White  7  61 to 69

1st Klayten Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Trevor Holman   JJ Machado Spokane

3rd Camilla Nansen  GBNW / Tacoma

White  7 to 8  71 to 76

1st Jameson Cooper  Cascade Jiu Jitsu

2nd Jesiah Johnson  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

3rd Everly Spears  Phantom BJJ

White  8 & 9  51 to 60

1st Leland Santiago  Ruffhouse JJ

2nd Gabriel Amos  Morizi Jiu Jitsu

3rd Aevah Ferreira  Phantom  BJJ

White  8 & 9  61 to 76

1st Giulia Lopes  GBNW / Seattle

2nd Micah Wit  GBNW / Seattle

3rd Iwalani Kalilikane  GBNW / Tacoma 

White  8 to 9  62 to 69

1st Moses Villanueva  Cascade Jiu Jitsu

2nd Brendan Hupf Jr.   Eric Da Silva BJJ

3rd Lucas Hayes  Renzo Gracie Academy

White  8 & 9  81 to 90

1st Mason Lempeck  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Cadence Ngotel  GBNW / Tacoma

3rd JJ Hart  GBNW / Tacoma

White  8 & 10  100 to 101

1st Sehej Brar  One JJ / FBJJ

2nd Eayon Aparicio  GBNW / Tacoma

3rd Lucas Hayden  Checkmat / Gig Harbor

White  9  71 to 79

1st Jaylene Hernandez  Renzo Gracie Academy

2nd Kylie Flores  Checkmat / The Base

3rd Adam Wheaton  GBNW / Tacoma

White  10 to 11  54 to 59

1st Bella Norwood   Torque Martial Arts

2nd Wyatt Dempsey  Cascade Jiu Jitsu

3rd Wesley Reyes  One JJ / FBJJ

White  10 & 11  61 t 68

1st Cash Rhemrev  American Top Team / Portland

2nd Sebastian Sanchez  Ruffhouse JJ

3rd Casandra Reyes  Eric Da Silva BJJ

White  10  69 to 77

1st Nakoa Kahikina  GBNW / Federal Way

2nd Jaiden Allen  MABJJ / Heva BJJ

3rd Alaric Chaisson  Salvos Training

White  10 to 11  80 to 89

1st Gage Oetzel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Liv Morton  GBNW / Seattle

3rd Raelyn Oetzel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

White  10 to 11  94 to 100

1st Noah Smith  Pacific Northwest Jiu Jitsu

2nd Grace Johnson  Chimera MMA

3rd Logan Campbell  Checkmat / Electric North

White  10 to 12  125 to 130

1st Benjamin Ryan  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Michael Chapman  Cascade Jiu Jitsu

3rd Greyson Callahan  RLNW / Miller's

White  11 to 12  70 to 79

1st Justin Lithyouvong  Pacific Northwest Jiu Jitsu

2nd Mathew Macines  RLNW / Miller's

3rd Sarah Hobrecht  United Training Center

White  11 to 12  105 to 110

1st Diego Mendoza  GBNW / Seattle

2nd Cooper Stapleton  Pacific Northwest Jiu Jitsu

3rd Connor Bass  GBNW / Tacoma

White  12 to 13  81 to 92

1st Austin Whitacre  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Karmine Ohide  Zenith / North Sound

3rd Colby Hill  Phantom BJJ

White  11 to 13  113 to 120

1st Nanki Brar  One JJ / FBJJ

2nd Sarah Bali  RLNW / Miller's

3rd Natalia Springsted  Team Quest

White  12 to 14  128 to 138

1st Ethan Friedman  Eric Da Silva BJJ

2nd Dylan Nguyen  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Shelton Clemons  Checkmat / Gig Harbor 

White  12 to 14  147 to 150

1st Anthony Mills  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Roman Simental  GBNW / Seattle

White  12 to 13  145 to 153

1st Rosalinda Bolivar  Team Quest

2nd Olivia McVicker  Ruffhouse JJ

White  13 to 14  105

1st Alena Anderson  United Training Center

2nd Angeline Martinez  Champion Martial Arts

3rd Eylie Lucht  Phantom BJJ

White  13  102 to 110

1st Mack Visk  GBNW / Snoqualmie Valley

2nd Will Morton  GBNW / Seattle

3rd Jordan Allen  MABJJ / Heva BJJ

White  13 to 15  116 to 122

1st Ben Sanders   GF Team Northwest

2nd Ryan Clifford  GBNW / Federal Way

3rd Jeremiah Sumalbag  GBNW / Federal Way

White  13 to 15  123 to 135

1st Kaeley Whitacre  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Lily Heller  Phantom BJJ

White  14  180 to 186

1st Rolian Nailor   MABJJ / Hammerhead MMA

2nd Joel Marr  Shayne Simpson Team Rock Solid

White  16 to 17  130 to 136

1st Elias Rodriguez  Brazilian Top Team / Happy Valley

2nd Angelo Celletti  Checkmat / T-Town MMA

3rd Mathew Johnson  Checkmat / Gig Harbor

White  16 to 17  141 to 150

1st Keith Tramm  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

2nd Jaren Smarr  United Training Center

White  16  180 to 183

1st David Darroch  T3MA Redmond

2nd Zeb Mock  MABJJ / Bend

White  16 to 17  199 to 202

1st JJ Trombly  JJ Machado Spokane

2nd Noah Brandes  GBNW / Issaquah

Gray  4 to 5  34 to 42

1st Marcus Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Elijah Speas  Warrior Buddha BJJ

Gray  4 to 6  49 to 54

1st Tyler Flores  GBNW / Federal Way

2nd Joseph Delmonico  SBG / North

3rd Harper Grizzel  GBNW / Snoqualmie Valley

Gray  5 to 6  38 to 47

1st Nyjah Wooley   Chimera MMA

2nd Ke'puha-J Aguigui  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Liam Lopez  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Gray  6 to 7  59 to 65

1st Kenton Hurd  Alliance / Genesis

2nd Vinny Fenn  GBNW / Federal Way

3rd Jameson Wood  Wakizashi BJJ

Gray  6 to 7  66 to 69

1st Ayden Molyneux  Adamson Bros / Seaside

2nd Yoshi Ohashi  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

3rd Emerald Moore  Tenzan Aikido

Gray  7  45 to 51

1st Ethyn Nguyen  American Top Team / Portland

2nd Warren Walton  Torque Martial Arts

3rd Emerson Nguyen  Combat Arts Academy of Seattle

Gray  7  52 to 56

1st Drake Kuo  APEX Martial Arts

2nd Isaiah Shelton  253BJJ

3rd Arthur Nguyen  American Top Team / Portland

Gray  7 to 8  70 to 79

1st Heloisa Castro  GF Team Canada

2nd Juan Mapes  Torque Martial Arts

3rd Tristain Armstrong  Checkmat / T-Town MMA

Gray  8  54 to 59

1st Lucas Abitia  MaBJJ / Logic BJJ

2nd Melody Lang  GBNW / Bellevue

3rd Joseph Mesa  Warrior Buddha BJJ

Gray  8  47 to 51

1st Milania LaZarte  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd David Macinnes  RLNW / Miller's

3rd Kayden Ben-Soula  Alliance / Genesis

Gray  8 to 9  57 to 62

1st Ava Rozdale  APEX Martial Arts

2nd Griffin Farr  Renzo Gracie Academy

3rd Lukas Tafoya  Mat Chess MMA

Gray  8  64 to 69

1st Maddock Masutani  GBNW / Federal Way

2nd CB Beaupre  Checkmat / The Base

3rd Ida Beck  Combat Arts Academy of Seattle

Gray  8 to 9  94 to 102

1st Liam Halfacre  GF Team Northwest

2nd Henry Nguyen  American Top Team / Portland

3rd Kainoa Toyooka  GBNW / Tacoma

Gray  8 to 10  102 to 106

1st Logan Riga  American Top Team / Portland

2nd Torren Schei  SBG / Montana

3rd Cage Sparks  GBNW / Bothell

Gray  9 to 10  45 to 55

1st Reece Jhuty  APEX Martial Arts

2nd Marcus Troy Go  Wakizashi BJJ

3rd Martha Juarez  Combat Arts Academy of Seattle

Gray  9  64 to 69

1st Murhpy Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

2nd Mary-Anne Hennessey  Chimera MMA

3rd Daymian Myles  MABJJ / Logic BJJ

Gray  9  70 to 75

1st Reynaldo Toro  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

2nd Jalen Gonio  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

3rd Koen Eisenhood  Warrior Buddha BJJ

Gray  9  70 to 75

1st Abrielle Lubas  Warrior Strength Martial Arts

2nd Audra Wenzel   Warrior Strength Martial Arts

3rd RyleeAnne Jugarap  GBNW / Federal Way

Gray  9  76 to 81

1st Cian Casey  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Christan Bailey  GBNW / Federal Way

3rd Andrew Wenzel  Warrior Strength

Gray  9 to 10  80 to 90

1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Lincoln Deuel  Jiu Jitsu Dynamics

3rd Aaron Mendoz  Jiu Jitsu Dynamics

Gray  9 to 10  84 to 90

1st Payton Walling  MABJJ / Logic BJJ

2nd Madilyn De Vera  GBNW / Federal Way

3rd Taitum Bittner  GBNW / Federal Way

Gray  10  59 to 69

1st Konor Harrison-Wolfe  Roll Jiu Jitsu

2nd Tyler Yokes  MABJJ / Logic BJJ

3rd Jessenia Resendiz Aranda  Renzo Gracie Academy

Gray  10  74 to 78

1st Conan Mapes  Torque Martial Arts

2nd Grant Edredge  Checkmat / The Base

3rd Madelyn Pursell  Ruffhouse JJ

Gray  10 to 11  92 to 100

1st Kiana Toyooka  GBNW / Tacoma

2nd Armaan Jhaveri  GBNW / Issaquah

3rd Austin Deater  Wakizashi BJJ

Gray  10 to 12  120 to 127

1st Sydney Poe  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Taeghan Thompson  Torque Martial Arts

3rd Maci Pickens  SBG / Bigfork

Gray  10 to 12  128 to 138

1st Max Ruff  Ruffhouse JJ

2nd Jaliyah Turner  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Trenten Ganigan  GBNW / Tacoma

Gray  11 to 12  62 to 72

1st Hakaru Bradley  SBG / Missoula

2nd Logan Tilson  BJJ Olympia

3rd Landon Griffith  SBG / Des Moines

Gray  11 to 12  74 to 81

1st Jayson Alonzo  Team Quest

2nd David Wheeler  Impact Jiu Jitsu

3rd Damian Lang  GBNW / Bellevue

Gray  11 to 12  80 to 88

1st Maile Jorgensen  GBNW / Federal Way

2nd Emmalee Youd  Fabiano Scherner JJ / Canby

3rd Saeyoung Solan  GBNW / Seattle

Gray  11  87 to 97

1st Kaiya Mannapso  APEX Martial Arts

2nd Marcel Senger  Torque Martial Arts

3rd Aedan O'Neill  Renzo Gracie Academy

Gray  11 to 13  100 to 110

1st Jayla Palacios  Jiu Jitsu Dynamics

2nd Aysia Schut  Alliance / Genesis

3rd Felicia Bell  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

Gray  11 to 12  108 to 114

1st Anthony Zanders  GBNW / Federal Way

2nd Gabriel Price  Adamson Bros / Seaside

3rd Savanah Oliver  BJJ Olympia

Gray  11 to 12  116 to 125

1st Ronald Grabner  Wakizashi BJJ

2nd Malaya Knighton  Jiu Jitsu Dynamics

3rd Karter Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

Gray  11 to 14  135 to 145

1st Charity McKinley  JJ Machado Spokane

2nd Gabrielle Jackson  MABJJ / Legacy

3rd Serafina Godfrey  SBG / Des Moines

Gray  12 to 13  92 to 102

1st Talon Johnson  GF Team Northwest

2nd Ezekiel Alag  Jiu Jitsu Dynamics

3rd Jayden Velazquez  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

Gray  12 to 13  148 to 150

1st Zane Vogt  Morizi Jiu Jitsu

2nd Jace DuMoulin  MABJJ / Logic BJJ

Gray  13 to 14  103 to 110

1st Nathan Griffith  SBG / Des Moines

2nd Gabriel Eldredge  Checkmat / The Base

3rd Cohen Schut   Alliance / Genesis

Gray  13 to 14  115 to 120

1st Isaac Padrilla  MABJJ / Logic BJJ

2nd Dathen Fahey  253BJJ

3rd Quaid Harrison  GBNW / Snoqualmie Valley

Gray  13 to 14  120 to 128

1st Karianne Baldwin  Cascade Jiu Jitsu

2nd Lily Williams  GBNW / Tacoma

3rd Aulani Ruiz  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Gray  13 to 14  127 to 138

1st Kaden Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Colin Smith  SBG / Bigfork

3rd Thomas O'Neill  Renzo Gracie Academy

Gray  13 to 14  153 to 165

1st Caleb Ruiz  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

2nd Tucker Andrews  RLNW / Miller's 

3rd Robert Wade  Checkmat / Gig Harbor

Gray  14 to 15  143 to 151

1st Coewen Gray  Alliance / Genesis

2nd Jayden Soto  GBNW / Issaquah

3rd Michell Castillo  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Yellow  8 to 9  52 to 59

1st Brent Bunag  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Aidan Gilsoul  253BJJ

3rd Gerald Gines  Team Royce Gracie

Yellow  8 to 10  86 to 92

1st Tyler Poe  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Lex Bessette  SBG / Bigfork

3rd Kalijah Wieczorek  SBG / Montana

Yellow  9  63 to 73

1st Kailey Rae Balajadia  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Deuz Damien  Phantom BJJ

3rd Rorek Foss  BJJ Olympia

Yellow  9  113 to 117

1st Benjamin McTaggart  Alliance / Genesis

2nd Vida Cienega  Cascade Jiu Jitsu

Yellow  10 to 12  60 to 70

1st Banner Babuik  Alliance / Genesis

2nd Jasper Feduff  GBNW / Issaquah

3rd Donna Newcomb  Brazilian Top Team / Happy Valley

Yellow  10 to 11  74 to 84

1st Wyatt Webb  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Joaguin Arenas  Sleeper Jiu Jitsu

3rd Deliliah Trevino  Wakizashi BJJ

Yellow  11 & 12  93 to 103

1st Kasey Wycotte  Pacific Top Team

2nd Nathan Castro  GF Team Canada

3rd Kailie Barnes  Checkmat / The Base

Yellow  11 to 13  116 to 128

1st Sheridan Garey  RLNW

2nd Dustin Holmes  SBG / Des Moines

3rd Koen Truitt  SBG / Des Moines

Yellow  11 to 13  147 to 159

1st Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu

2nd Cat Walker  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Adrianne Currah  American Top Team / Portland

Yellow  12  73 to 78

1st Kadyn Hagerty  Jiu Jitsu Dynamics

2nd Eli Chmielewski  GBNW / Issaquah

3rd Mason Gorr  Adamson Bros / Seaside

Yellow  12 & 13  87 to 97

1st Dayton Longiye  Alliance / Genesis

2nd Cayden Wieczorek  SBG / Montana

3rd Nathan Regan  GBNW / Issaquah

Yellow  12 to 13  147 to 154

1st Talan Leon Guerrero  Checkmat / The Base

2nd Nicholas Alegrete  GBNW / Federal Way

3rd Rene Cordero  Jiu Jitsu Dynamics

Gray & Yellow  12 to 15  89 to 110

1st Chyna Hillegas  GBNW / Federal Way

2nd Cassandra Martinez  Brazilian Top Team / Happy Valley

3rd Joy Hufford  MABJJ

Yellow  12 to 13  133 to 138

1st Rylee Gordon  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Ally Holmes  SBG / Des Moines

Yellow  13 to 14  103 to 113

1st Lakoda Wieczorek  SBG / Montana

2nd Rafael Pacheco  T3MA Bellevue

3rd Preston Distefano  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Yellow  13 to 14  167 to 170

1st John Webb  Warrior Buddha BJJ

2nd Sveatogor Pinzari  T3MA Redmond

Yellow  15  130 to 137

1st Gurprasad Kandola  APEX Martial Arts

2nd Ethan Pardoe  BJJ Olympia

Yellow  15 to 16  140 to 149

1st Kyle Griffith  SBG / Des Moines

2nd Blaze Vasquez  Champion Martial Arts

3rd James Johnson  Phantom BJJ

Orange  10 to 12  84 to 92

1st Kriya Hart  BJJ Olympia

2nd Max Minkov  Tenzan Aikido

3rd Isabella Downing  SBG / Montana

Orange  12  93 to 97

1st Riley Jhuty  APEX Martial Arts

2nd Gavin Higley  SBG / Montana

3rd Milo Parnes  Tenzan Aikido

Orange  12 to 13  120 to 128

1st Cade Handy  Alliance / Genesis

2nd Mauri Ham  GBNW / Federal Way

Orange  13 to 14  100 to 109

1st Kira Songer  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Erik Owens  BJJ Olympia

3rd Dylan Cheng  GF Team Canada

Orange  14 to 15  111 to 118

1st Roman Crasto  APEX Martial Arts

2nd Carson Fricke  T3MA Bellevue

3rd David Veloria  GBNW / Federal Way

Orange  14  120 to 126

1st Malachi Snodgrass  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Archer Garey  RLNW

3rd Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

Orange & Green  13 to 16  126 to 130

1st Sage Hart  BJJ Olympia

2nd Tyeson Neal  Wakizashi BJJ

Green  14 to 15  143 to 150

1st Winter Breget  Pacific Top Team

2nd Cole Pilato  One JJ / Combat Sport and Fitness

Blue  15 to 16  120 to 130

1st Elan Breget  Pacific Top Team

2nd Cash Burgess  SBG / Montana

3rd Logan Paul  Iron Lion JJA

Blue  17  157 to 165

1st Connor Hernandez  Renzo Gracie Academy

2nd Daniel Orfao  Jiu Jitsu Dynamics

YOUTH/JR NOGI RESULTS

 

Beginner  4  37 to 42

1st Marcus Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Logan Goff-Richter  Chimera MMA

Beginner  4 to 5  52 to 54

1st Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Joseph Delmonico  SBG / North

3rd Kekoa Toyooka  GBNW / Tacoma

Beginner  5  43 to 47

1st Sora Corkery  Checkmat / Gig Harbor

2nd Ke'puha-J Aguigui  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Wilson Luis Acoltzi  Ruffhouse JJ

Beginner  5 & 6  52 to 61

1st Tyler Flores  GBNW / Federal Way

2nd Abel Hill  Fabiano Scherner JJ / Canby

3rd Raelle Foss  BJJ Olympia

Beginner  6 to 7  38 to 45

1st Ozzie Ngotel  GBNW / Tacoma

2nd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

3rd Trine Norwood  Torque Martial Arts

Beginner  6 to 7  46 to 49

1st Warren Walton  Torque Martial Arts

2nd Bella Aquinde  Jiu Jitsu Dynamics

3rd Damian Quiroz  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Beginner  6 & 7  60 to 68

1st Daniel Piccott  Independent

2nd Klayten Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

3rd Uriah Hufford  MABJJ

Beginner  7  51 to 56

1st Lola Lacic  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Jhoanne Moran Acevedo  Peak MMA

3rd Reagan James Sabado  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Beginner  7  71 to 76

1st Jesiah Johnson  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

2nd Zhian Faith Duque  GBNW / Federal Way

Beginner  8 to 9  49 to 55

1st Marcus Troy Go  Wakizashi BJJ

2nd Angelina Zarate  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Oscar Amaya  GBNW / Tacoma

Beginner  8 to 9  56 to 58

1st Pedro Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Jeffrey Ragan  GBNW / Tacoma

3rd Colt Rhemrev  American Top Team / Portland

Beginner  8  61 to 67

1st Ava Rozdale  APEX Martial Arts

2nd Michie Ngotel  GBNW / Tacoma

3rd Elijah Bunnell  GBNW/ Issaquah

Beginner  8 & 9  102 to 104

1st Keara Wieczorek  SBG / Montana

2nd Kayleen Moran Jauregui  Peak MMA

Beginner  9  64 to 74

1st Lukas Hayes  Renzo Gracie Academy

2nd Moses Villanueva  Cascade Jiu Jitsu

3rd Jalen Gonio  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

Beginner  9  76 to 85

1st Joseph Grabner  Wakizashi BJJ

2nd Jaylene Hernandez  Renzo Gracie Academy

3rd Coady Johnson  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

Beginner  9  88 to 94

1st Henry Nguyen  American Top Team / Portland

2nd Cadence Ngotel  GBNW / Tacoma

3rd Rcelgenesis Sabado  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Beginner  10 to 11  55 to 62

1st Logan Tilson  BJJ Olympia

2nd Bella Norwood  Torque Martial Arts

3rd Martha Juarez  Combat Arts Academy of Seattle 

Beginner  10  64 to 71

1st Nakoa Kahikina  GBNW / Federal Way

2nd Cash Rhemrev  American Top Team / Portland

3rd Alaric Chaisson  Salvos Training 

Beginner  10 to 11  75 to 78

1st Rachel Park  GBNW / Federal Way

2nd Wyatt Dupuis  Champion Martial Arts

3rd Fisher Sliter  SBG / Bigfork

Beginner  10 to 11  83 to 89

1st Gage Oetzel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Raelyn Oetzel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

3rd Ava Pearson  GBNW / Seattle

Beginner  10 to 11  99 to 106

1st Logan Riga  American Top Team / Portland

2nd Grace Johnson  Chimera MMA

3rd Anthony Delmonico  SBG / North

Beginner  11 to 12  110 to 113

1st Natalia Springsted  Team Quest

2nd Diego Mendoza  GBNW / Seattle

Beginner  11 to 12  120 to 125

1st Ronald Grabner  Wakizashi BJJ

2nd Taeghan Thompson  Torque Martial Arts

3rd Michael Chapman  Cascade Jiu Jitsu

Beginner  11 to 12  130 to 141

1st Benjamin Ryan  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Marquis Wilson  Peak MMA

3rd Serafina Godfrey   SBG / Des Moines

Beginner  12 to 13  86 to 94

1st Austin Whitacre  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Jace Seesz  Team Royce Gracie

3rd Egan Wong  Caio Terra 

Beginner  12 to 13  140 to 153

1st Rosalinda Bolivar  Team Quest

2nd Roman Simental  GBNW / Seattle

3rd Sarena Mander  Shayne Simpson Team Rock Solid

Beginner  13 to 14  110 to 123

1st Kimilo Jahn  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Jeremial Sumalbag  GBNW / Federal Way

3rd Ayden Zepeda  Checkmat / The Base

Beginner  13 to 14  127 to 135

1st Shelton Clemons  Checkmat / Gig Harbor

2nd Colin Smith  SBG / Bigfork

3rd Conor Beard  Brazilian Top Team / Happy Valley

Beginner  14 to 15  115 to 119

1st Ryan Clifford   GBNW / Federal Way

2nd Kaeley Whitacre  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

Beginner  16 to 17  125 to 135

1st Mathew Johnson  Checkmat / Gig Harbor

2nd Reese Hammond  BASE FitMass MMA

3rd Angelo Celletti  Checkmat / T-Town MMA

Intermediate  5 to 6  34 to 39

1st Caden Dealy  Checkmat / The Base

2nd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Braelynn Hall  Shayne Simpson Team Rock Solid

Intermediate  5 to 6  40 to 45

1st Nyjah Wooley  Chimera MMA

2nd Jesse Lira-Moore  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Kellen Maximus Antonio  GBNW / Federal Way

Intermediate  6 to 7  45 to 53

1st Dominic Chupa  Peak MMA

2nd Judah Waldram  Kindred Jiu Jitsu

3rd Kyler Merritt  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  6 yo 7  56 to 65

1st Corwin Taylor Hartl  Combat Arts Academy of Seattle

2nd Landon Hanson  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Vinny Fenn  GBNW / Federal Way

Intermediate  7 to 8  73 to 79

1st Tristain Armstrong  Checkmat / T-Town MMA

2nd Heloisa Castro  GF Team Canada

3rd Braden Hennessey  Chimera MMA

Intermediate  8 to 9  51 to 59

1st Brent Bunag  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Skylar Hilario  GF Team Canada

3rd Lucas Abitia  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  8  62 to 68

1st Juan Mapes  Torque Martial Arts

2nd Wes Shick  Cascade Jiu Jitsu

3rd Ava Quiroz  Peak MMA

Intermediate  8 to 9  94 to 105

1st Liam Halfacre  GF Team Northwest

2nd Kainoa Toyooka  GBNW / Tacoma

3rd Beckham Viggue  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  9  65 to 72

1st Damien Deuz  Phantom BJJ

2nd Reynaldo Toro  Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao

3rd Daymian Myles  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  9 to 10  74 to 80

1st Conan Mapes  Torque Martial Arts

2nd Ryley Sawin  Alliance / Lakewood

3rd Jonathan DuMoulin  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  9  88 to 93

1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Clint Rosario  MABJJ / Logic BJJ

3rd Parker Truitt  SBG / Des Moines

Intermediate  9 to 12  109 to 113

1st Joy Huffard  MABJJ

2nd Vida Cienega  Cascade Jiu Jitsu

3rd Felicia Bell  Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu

Intermediate  10 to 11  63 to 71

1st Jessenia Resendiz Aranda  Renzo Gracie Academy

2nd Seth McNay  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Konor Harrison-Wolfe  Roll Jiu Jitsu

Intermediate  10 to 11  83 to 87

1st Troy Galvez  MABJJ / Logic BJJ

2nd Taitum Bittner  GBNW / Federal Way

3rd AJ Ferragamo  Kindred Jiu Jitsu

Intermediate  10 to 11  89 to 98

1st Natan Castro  GF Team Canada

2nd Pawl Bryman  SBG / Bigfork

3rd Kiana Toyooka  GBNW / Tacoma

Intermediate  10 to 11  100 to 105

1st Austin Deater  Wakizashi BJJ

2nd Brady Holliday  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

3rd Annet Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

Intermediate  10 to 11  127 to 136

1st Jaliyah Turner  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Dustin Holmes  SBG / Des Moines

3rd Jacob McGrew  American Top Team / Portland

Intermediate  11 to 12  75 to 85

1st Benaiah Hufford  MABJJ

2nd Jayson Alonzo  Team Quest

3rd Mason Gorr  Adamson Bros / Seaside

Intermediate  12  63 to 64

1st Donna Newcomb  Brazilian Top Team / Happy Valley 

2nd Louis Minick  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Intermediate  12 to13  86 to 93

1st Miguel Chupa  Peak MMA

2nd Talon Johnson  GF Team Northwest

3rd Garrett Sawin  Alliance / Lakewood

Intermediate  12 to 14  110 to 118

1st Karianne Baldwin  Cascade Jiu Jitsu

2nd Karter Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

3rd Isaac Padilla  MABJJ / Logic BJJ

Intermediate  12 to 14  122

1st Cole Canell  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Maci Pickens  SBG / Bigfork

Intermediate  12  145 to 150

1st Nicholas Alegrete  GBNW / Federal Way

2nd Jace DuMoulin  MABJJ / Logic BJJ

3rd Gabrielle Jackson  MABJJ / Legacy

Intermediate  13 to 14  98 to 107

1st Gabriel Eldredge  Checkmat / The Base

2nd Chyna Hillegas  GBNW / Federal Way

3rd Anthony Sausedo  Charlie's Combat Club

Intermediate  13 to 14  150 to 153

1st Anthony Mills  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Robert Wade  Checkmat / Gig Harbor

3rd Michelle Castillo  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Intermediate  14 to 15  130 to 135

1st Ethan Pardo  BJJ Olympia

2nd Thorin Hodges  MABJJ / Legacy

3rd Charity McKinley  JJ Machado Spokane

Intermediate  16 to 17  193 to 199

1st David Darroch  T3MA Redmond

2nd JJ Trombly  JJ Machado Spokane

Advanced  8 to 9  56 to 63

1st Kailey Rae Balajadia  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Griffin Farr  Renzo Gracie Academy

3rd Isaac Cruse  Peak MMA

Advanced  8 to 9  65 to 73

1st Rorek Foss  BJJ Olympia

2nd Jayden Chupa  Peak MMA

3rd Brandt Jeffcoat  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Advanced  8 to 10  82 to 85

1st Kalijah Wieczorek  SBG / Montana

2nd Lex Bessette  SBG / Bigfork

Advanced  11 to 12  96 to 100

1st Kasey Wycotte  Pacific Top Team

2nd Kaiya Mannapso  APEX Martial Arts

3rd Cayden Wieczorek  SBG / Montana

Advanced  11 to 13  150 to 159

1st Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu

2nd Cat Walker  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Carl Orchard  Team Quest

Advanced  12  73 to 78

1st Eli Chmielewski  GBNW / Issaquah

2nd Coral Farr  Renzo Gracie Academy

Advanced  12 to 13  97 to 102

1st Riley Jhuty  APEX Martial Arts

2nd Gavin Higley  SBG / Des Moines

3rd Erik Owens  BJJ Olympia

Advanced  12  87 to 92

1st Kriya Hart  BJJ Olympia

2nd Isabella Downing  SBG / Montana

3rd Nathan Regan  GBNW / Issaquah

Advanced  13 to 15  109 to 110

1st Kira Songer  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Cassandra Martinez  Brazilian Top Team / Happy Valley

Advanced  14  110 to 116

1st Lakoda Wieczorek  SBG / Montana

2nd David Veloria  GBNW / Federal Way

Advanced  14 to 15  138 to 150

1st Winter Breget   Pacific Top Team

2nd Cole Pilato  One JJ / Combat Sport and Fitness

3rd Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

Advanced  15 to 16  120 to 128

1st Elan Breget  Pacific Top Team

2nd Cash Burgess  SBG / Montana

3rd Sage Hart  BJJ Olympia

Congratulations to all the Adult Team
Gi Placers
The Revolution 41

Marcelo Alonso BJJ  196

Gracie Barra NW  192

Checkmat  139

 

Congratulations to all the Adult Team

 

No Gi Placers
The Revolution 41

SBG  58 

Marcelo Alonso BJJ  55 

Alliance  48   ( 4 - 1st Places)

 

Congratulations to all the Adult Team

 

Overall Placers
The Revolution 41

Marcelo Alonso BJJ  251

Gracie Barra NW  236

Checkmat  179

 

Congratulations to all the Youth/Jr Team

 

Gi Placers
The Revolution 41

Gracie Barra NW  220

Marcelo Alonso BJJ  160

One JJ  106

Congratulations to all the Youth/Jr Team
No Gi Placers
The Revolution 41

Gracie Barra NW  115

Marcelo Alonso BJJ  86

SBG  68

 

Congratulations to all the Youth/Jr Team

 

Overall Placers
The Revolution 41

Gracie Barra NW  335

Marcelo Alonso BJJ  246

SBG  150

Adult Team Gi Points

Marcelo Alonso BJJ  196

Gracie Barra NW  192

Checkmat  139

SBG  73

Impact Jiu Jitsu  68

Team Royce Gracie  44

Zenith  44

Kaboom Brazilian Jiu Jitsu  38

Cascade Jiu Jitsu  33

Combat Arts Academy  33

One JJ  31

Adamson Bros  30

Alliance  29

Praxis BJJ  24

Caio Terra  22

Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao  21

GF Team Canada  21

Pacific Top Team  21

Ruffhouse JJ  20

Charlie's Combat Club  19

Brazilian Top Team / Happy Valley  18

Mat Chess MMA  17

GF Team Northwest  15

Independent  15

American Top Team / Portland  14

GPS / Imperial Jitz  14

Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu  13

JJ Machado Spokane  13

Gravity BJJ  11

Jiu Jitsu Brotherhood Klamath  11

Sleeper Jiu Jitsu  11

Wakizashi BJJ  11

Eric Da Silva BJJ  10

Ghost Combative Dojo  10

Morizi Jiu Jitsu  10

Phantom BJJ  10

UWBJJ  9

BJJ Olympia  5

Gracie Barra White Rock  5

Jiu Jitsu Dynamics  5

253BJJ  4

Chimera MMA  4

Framework BJJ  4

On Guard BJJ  4

T3MA Kirkland  4

Warrior Buddha BJJ  4

Pacific Northwest Jiu Jitsu  3

Lindsey Arcangel BJJ  2

NWJJA  2

10th Planet  1

Champion Martial Arts  1

Iron Lion JJA  1

Kama Jiu Jitsu / Rickson Gracie Team  1

Martial Arts Academy Team North  1

RLNW / Miller's  1

Shayne Simpson Team Rock Solid  1

United Training Center  1

Adult Team No-Gi Points

SBG  58 

Marcelo Alonso BJJ  55 

Alliance / Vancouver  48   (4 - 1st Places)

Mat Chess MMA  48   (3 - 1st Places)

Gracie Barra NW  44 

Checkmat  40 

Charlie's Combat Club  23 

Summit BJJ  23 

Zenith  23 

Independent  22 

GPS / Imperial Jitz  20 

Kaboom Brazilian Jiu Jitsu  18 

Cascade Jiu Jitsu  17 

BJJ Olympia  15 

Kindred Jiu Jitsu  14 

Peak MMA  14 

Combat Arts Academy  13 

Renzo Gracie Acadey  13 

Wakizashi BJJ  12 

Eric Da Silva BJJ  11 

GF Team Northwest  11 

Gracie North  11 

Pacific Top Team  11 

RLNW / 5 Rings  11 

Sleeper Jiu Jitsu  11 

Bellingham BJJ  9 

Brazilian Top Team / Happy Valley  9 

Ruffhouse JJ  9 

V7 Martial Arts  9 

Warrior Buddha BJJ  9 

Ludusport  8 

MKG Seattle  8 

Shayne Simpson Team Rock Solid  8 

10th Planet Portland  5 

Alive MMA  4 

Caio Terra  4 

Fight Gods MMA  4 

Framework BJJ  4 

Gracie Barra White Rock  4 

Jiu Jitsu Dynamics  4 

One JJ  4 

Team Royce Gracie  4 

Tenzan Aikido  4 

United Training Center  4 

JJ Machado Spokane  2 

Impact Jiu Jitsu  1 

Jiu Jitsu Brotherhood Klamath  1 

NWJJA  1 

Adult Team Overall Points

Marcelo Alonso BJJ  251

Gracie Barra NW  236

Checkmat  179

SBG  131

Alliance7  7

Impact Jiu Jitsu  69

Zenith  67

Mat Chess MMA  65

Kaboom Brazilian Jiu Jitsu  56

Cascade Jiu Jitsu  50

Team Royce Gracie  48

Combat Arts Academy  46

Charlie's Combat Club  42

Independent  37

One JJ  35

GPS / Imperial Jitz  34

Pacific Top Team  32

Adamson Bros  30

Ruffhouse JJ  29

Brazilian Top Team / Happy Valley  27

Caio Terra  26

GF Team Northwest  26

Praxis BJJ  24

Summit BJJ  23

Wakizashi BJJ  23

Sleeper Jiu Jitsu22

Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao  21

Eric Da Silva BJJ  21

GF Team Canada  21

BJJ Olympia  20

JJ Machado Spokane  15

American Top Team / Portland  14

Kindred Jiu Jitsu  14

Peak MMA  14

Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu  13

Renzo Gracie Acadey  13

Warrior Buddha BJJ  13

Jiu Jitsu Brotherhood Klamath  12

RLNW / 5 Rings  12

Gracie North  11

Gravity BJJ  11

Ghost Combative Dojo  10

Morizi Jiu Jitsu  10

Phantom BJJ  10

Bellingham BJJ  9

Gracie Barra White Rock  9

Jiu Jitsu Dynamics  9

Shayne Simpson Team Rock Solid  9

UWBJJ  9

V7 Martial Arts  9

Framework BJJ  8

Ludusport  8

MKG Seattle  8

10th Planet  6

United Training Center  5

253BJJ  4

Alive MMA  4

Chimera MMA  4

Fight Gods MMA  4

On Guard BJJ  4

T3MA Kirkland  4

Tenzan Aikido  4

NWJJA  3

Pacific Northwest Jiu Jitsu  3

Lindsey Arcangel BJJ  2

Champion Martial Arts  1

Iron Lion JJA  1

Kama Jiu Jitsu / Rickson Gracie Team  1

Martial Arts Academy Team North  1

Youth Team Gi Points

Gracie Barra NW  220

Marcelo Alonso BJJ  160

One JJ  106

SBG  82

APEX Martial Arts  63

Alliance  60

Checkmat  50

Cascade Jiu Jitsu  48

Torque Martial Arts  39

Combat Arts Academy 36

Jiu Jitsu Dynamics  36

Zenith  34

American Top Team / Portland  33

BJJ Olympia  32

Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  31

Pacific Northwest Jiu Jitsu  31

Ruffhouse JJ  31

RLNW  30

GF Team Northwest  27

Pacific Top Team  27

Renzo Gracie Academy  26

JJ Machado Spokane  23

Team Quest  23

T3MA  22

Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao  21

Wakizashi BJJ  20

Chimera MMA  18

Adamson Bros / Seaside  14

Brazilian Top Team / Happy Valley  14

Eric Da Silva BJJ  14

GF Team Canada  14

United Training Center  14

Independent  13

Kindred Jiu Jitsu  13

Morizi Jiu Jitsu  13

Phantom BJJ  13

253BJJ  12

Warrior Buddha BJJ  12

Laercio Fernandes BJJ  10

Tenzan Aikido  10

Warrior Strength Martial Arts  10

Roll Jiu Jitsu  9

Champion Martial Arts  8

Shayne Simpson Team Rock Solid  8

Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu  6

Fabiano Scherner JJ / Canby 4

Impact Jiu Jitsu  4

Sleeper Jiu Jitsu  4

Iron Lion JJA  1

Mat Chess MMA  1

Salvos Training  1

Team Royce Gracie  1

Youth Team NoGi Points

Gracie Barra NW  115

Marcelo Alonso BJJ  86

SBG  68

Checkmat  64

Combat Arts Academy 60

Zenith  45

BJJ Olympia  39

Torque Martial Arts  36

Wakizashi BJJ  36

Peak MMA  36

Cascade Jiu Jitsu  31

Renzo Gracie Academy  30

Pacific Top Team  27

American Top Team / Portland  24

Team Quest  23

APEX Martial Arts  22

One JJ  21

Chimera MMA  18

Laercio Fernandes BJJ  18

GF Team Canada  17

Brazilian Top Team / Happy Valley  14

Shayne Simpson Team Rock Solid  14

Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  13

GF Team Northwest  13

Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu  11

T3MA  9

Independent  9

Phantom BJJ  9

Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao  5

Alliance  5

JJ Machado Spokane  5

Kindred Jiu Jitsu  5

Jiu Jitsu Dynamics  4

Fabiano Scherner JJ / Canby  4

Champion Martial Arts  4

Team Royce Gracie  4

BASE FitMass MMA  4

Ruffhouse JJ  1

Salvos Training   1

Caio Terra   1

Charlie's Combat Club  1

Adamson Bros / Seaside  1

Roll Jiu Jitsu   1

Youth Team Overall Points

Gracie Barra NW  335

Marcelo Alonso BJJ  246

SBG  150

One JJ  127

Checkmat1  14

Combat Arts Academy   96

APEX Martial Arts  85

Cascade Jiu Jitsu  79

Zenith  79

Torque Martial Arts  75

BJJ Olympia  71

Alliance / Genesis  60

American Top Team / Portland  57

Renzo Gracie Academy  56

Wakizashi BJJ  56

Pacific Top Team  54

Team Quest  46

Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  44

GF Team Northwest  40

Jiu Jitsu Dynamics  40

Chimera MMA  36

Peak MMA  36

Ruffhouse JJ  32

GF Team Canada  31

Pacific Northwest Jiu Jitsu  31

T3MA  31

RLNW  30

Brazilian Top Team / Happy Valley  28

Laercio Fernandes BJJ  28

JJ Machado Spokane  27

Bothell Martial Arts Academy Team Nova Uniao  26

Independent  22

Phantom BJJ  22

Shayne Simpson Team Rock Solid  22

Kindred Jiu Jitsu  18

Grays Harbor Brazilian Jiu Jitsu  17

Adamson Bros / Seaside  15

Eric Da Silva BJJ  14

United Training Center  14

Morizi Jiu Jitsu  13

253BJJ   12

Champion Martial Arts  12

Warrior Buddha BJJ  12

Roll Jiu Jitsu  10

Tenzan Aikido  10

Warrior Strength Martial Arts  10

Fabiano Scherner JJ / Canby  8

Alliance  5

Team Royce Gracie  5

BASE FitMass MMA  4

Impact Jiu Jitsu  4

Sleeper Jiu Jitsu  4

Salvos Training  2

Caio Terra 1

Charlie's Combat Club  1

Iron Lion JJA  1

Mat Chess MMA  1

Spokane Valley Martial Arts  1