The Revolution 40 - July 20th & 21st 2019

PICTURES

ADULT GI RESULTS

 

Vicious Submission Gi: 

Carson Jackson  0:15 Straight Ankle Lock  

 

Black 145 Adult 

 1st Joao Da Rosa  Warrior Buddha

 2nd William Hagerty  Jiu Jitsu Dynamics

Black 165 Master   

 1st Ryan Mulvihill  MABJJ / Spokane Valley BJJ

 2nd Caleb Hathaway  Zenith / North Sound

 3rd Benjamin Brosbe  GBNW / Bellevue

Black 185 Master   

 1st Daniel di Stefano  SBG / Montana

 2nd Andrew Marshall  American Top Team / Portland

 3rd Yan McCane  Cascade Jiu Jitsu 

Black 205 Adult 

 1st Leandro Serafim  GBNW / Vancouver

 2nd Chad Shaule  GBNW / Burnaby

 3rd Kyle Mitchell  MABJJ / Fife 

Black 230 Master 

 1st Joseph Marchie  Grays Harbor BJJ

 2nd K.C. Thompson  Impact Jiu Jitsu  

Brown 168 Master 

 1st Joseph Montange  NWJJA

 2nd Howard Darko  GBNW / Federal Way  

Brown 181.5 Adult 

 1st Riley Wiseman  Team Wise

 2nd Raoni Demnitz  Praxis BJJ

 3rd Lewis Abrahms  MABJJ   

Brown 208 Adult 

 1st Gavin Carew  Praxis BJJ

 2nd Zachary Force  Impact Jiu Jitsu

 3rd Louis Petrich  GBNW / Seattle  

Brown Absolute 

 1st Louis Petrich  GBNW / Seattle

 2nd Joseph Montange  NWJJA

 3rd Raoni Demnitz  Praxis BJJ  

Brown Women 141.5 Master   

 1st Pauline Costa  GBNW / Vancouver

 2nd Kisa Davison  SBG / Montana

 3rd Jessica Sea  MABJJ / Pinnacle Martial Arts  

Brown Women 152.5 Master   

 1st Carly Rangel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

 2nd Ashleigh Force  Impact Jiu Jitsu  

Brown Women Absolute   

 1st Carly Rangel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

 2nd Pauline Costa  GBNW / Vancouver

 3rd Ashleigh Force  Impact Jiu Jitsu

Purple 141.5 Adult   

 1st Nathaniel Bonilla  Impact Jiu Jitsu

 2nd Sang Huynh  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

 3rd Jelson-Jones Gragasin  253BJJ 

Purple 154.5 Adult   

 1st Aman Kaler  Alliance / Genesis

 2nd Tracy Danielson  Caio Terra

 3rd Dustin Estrada  SBG / Montana

Purple 154.5 Master   

 1st Elmar John Valmaores  One JJ / FBJJ

 2nd Kieran Summersgill  Independent

 3rd Brendin Phillips  MABJJ / Legacy 

Purple 168 Adult   

 1st Chris Ahumada  Ribeiro Lovato NW

 2nd Nicholas Jacobs  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

 3rd Anthony Tomov  GBNW / Vancouver  

Purple 168 Master   

 1st Jake Halcumb  Checkmat / The Base

 2nd James Lacourse  T3MA Redmond

 3rd John Lawrence  Checkmat / T-Town MMA 

Purple 181.5 Adult   

 1st Sean Batye  GBNW / Issaquah

 2nd Kenny Langwasser  MABJJ

 3rd Kaleb Germany  MABJJ / Pinnacle Martial Arts 

Purple 181.5 Master 

 1st Andrew Lang  Praxis BJJ

 2nd Nathan Vanderven  SBG / Port Townsend

 3rd Tyson Kaleiwahea  GBNW / Issaquah  

Purple 181.5 Executive   

 1st Gil Mendiola  Checkmat / The Base

 2nd Cory Schutz  MABJJ

 3rd Ben Hammer  Impact Jiu Jitsu   

Purple 195 Master   

 1st Justin Pollard-Myers  One JJ / FBJJ

 2nd Kelton Hungate  MABJJ / Legacy

 3rd Joseph Mejia  Praxis BJJ  

Purple 222 Master   

 1st Gene Fought  One JJ / FBJJ

 2nd Todd Stone  Eric Da Silva BJJ

 3rd Blake Adams  NWJJA  

Purple 222.1 & Above Adult   

 1st Brandon Wolkosky  Athletes Arena Maple Ridge

 2nd Benjamin Tynan  Ring Demon   

Purple Absolute   

 1st Kaleb Germany  MABJJ / Pinnacle

 2nd Sean Batye  GBNW / Issaquah

 3rd Blake Adams  NWJJA   

Purple Women 129 Master   

 1st Jordan Ferrand-Sapsis  Praxis BJJ

 2nd Darcie Omori  Kaboom BJJ   

Purple Women 141.5 Master   

 1st Lindsay Stentz  GBNW / Snoqualmie

 2nd TK Komlofske  RLNW / 5 Rings  

Blue 141.5 Adult   

 1st Carson Jackson  Charlie's Combat Club

 2nd Ben Boutilier-Mow  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Josh Schreiner  SBG / Montana   

Blue 154.5 Adult   

 1st Alan Chang  Alliance / Vancouver

 2nd Seven Holguin  Checkmat / Electric North

 3rd Ben Ellis  GBNW / Seattle  

Blue 168 Master   

 1st Robert McGruder  GBNW / Bellevue

 2nd Patrick Brooks  SBG / Montana

 3rd Matthew Brown  Ribeiro Lovato NW

Blue 181.5 Adult

1st Marlon Branson  One JJ / FBJJ

 2nd Christian Thiessen  Alliance / Genesis

 3rd Jack Ellis  GBNW / Seattle  

Blue 195 Adult

 1st Daniel Sturgeon  NSBJJ

 2nd Ethan Pinter  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

 3rd Juan Villalobos  Checkmat / Quincy BJJ    

Blue 195 Master

 1st Steven Galvez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

 2nd Marcelino Garza  RLNW / 5 Rings

 3rd Skylar Pond  MABJJ / Ivan Salaverry MMA     

Blue 195 Executive

 1st Andrew De Mars  RLNW / 5 Rings

 2nd Shane Gustin  MABJJ / Spokane Valley BJJ

 3rd Charles Herbert  GBNW / Issaquah  

Blue 208 Adult   

 1st William McNamara  Praxis BJJ

 2nd Brice Colbert  SIMA

 3rd Ernie Herrera  Charlie's Combat Club   

Blue 208 Master   

 1st Aaron Light  RLNW / 5 Rings

 2nd Vince Cruse  Impact Jiu Jitsu

 3rd Timothy Robertson  T3MA Kirkland   

Blue 222 Adult   

 1st Trent Nivala  Mat Chess MMA

 2nd Ernesto Cancilla  GBNW / Bellevue

 3rd Kyle Folliett  Impact Jiu Jitsu  

Blue 222.1 & Above Adult   

 1st Xavier Lee  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Rob Johnson  Eric Da Silva BJJ

 3rd Brandon Welp  GBNW / Bellevue  

Blue 222.1 & Above Master   

 1st Jason Kent  One JJ / Combat Sport and Fitness

 2nd Matthew Hutcherson  Eric Da Silva BJJ

 3rd Aaron Lopez  GBNW / Portland  

Blue Absolute   

 1st Harrison Woods  Pacific Top Team

 2nd Alan Chang  Alliance / Vancouver

 3rd Steven Galvez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts   

Blue Women 118 Adult   

 1st Vanna Almario  GBNW / Federal Way

 2nd Jayda Macatangay  GBNW / Federal Way   

Blue Women 129 Adult   

 1st Marnic Mann  SBG / Montana

 2nd Adriana Meharry  Praxis BJJ

 3rd Sierra Benjamin  SBG / Montana   

Blue Women 152.5 Adult   

 1st Morwenna Hardwick  GBNW / Seattle

 2nd Amy Palacios  GBNW / Seattle

 3rd Divya Rane  Combat Arts Academy of Seattle  

Blue Women 163.5 Adult   

 1st Gwynneth Buckton  GBNW / Issaquah

 2nd Julaya Antolin  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Heather Cruse  Impact Jiu Jitsu  

Blue Women 175 Adult   

 1st Brooke Music  Checkmat / T-Town  MMA

 2nd Alexandra Binam  RLNW / 5 Rings  

Blue Women 175.1 & Above Adult   

 1st Sandra Brewer  GBNW / Kirkland

 2nd Sarah Mosavi  GBNW / Vancouver

 3rd Ashley Smith  GBNW / Seattle  

Blue Women Absolute   

 1st Marnic Mann  SBG / Montana

 2nd Sierra Benjamin  SBG / Montana  

White 141.5 Adult   

 1st Cash Burgess  SBG / Montana

 2nd Chad Omonaka  One JJ / FBJJ

 3rd Gilen Garcia  Charlie's Combat Club   

White 154.5 Adult   

 1st Chaplyn  Mack  GBNW / Issaquah

 2nd Jake Wilcox  Renzo Gracie Academy

 3rd Jacob Taylor  One JJ / Combat Sport and Fitness   

White 154.5 Master   

 1st Giovanni Garcia  Warrior Buddha BJJ

 2nd Brad Jones  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

 3rd Andrew VanDeMoortel  One JJ / FBJJ  

White 168 Adult   

 1st Everett Bingisser  Eric Da Silva BJJ

 2nd Jae Abrams  GBNW / Seattle

 3rd Reese Arnold  SBG / Burien Jiu Jitsu Club  

White 168 Master   

 1st Ryan Bunnell  Jiu Jitsu Dynamics

 2nd Kris Sevilla  Pacific Northwest Jiu Jitsu

 3rd Adam Dodge  MABJJ / Ivan Salaverry MMA  

White 168 Executive   

 1st Craig Shreve  Warrior Buddha BJJ

 2nd Damon Webb  One JJ / Combat Sport and Fitness

 3rd Byron Wong  Caio Terra  

White 181.5 Adult   

 1st Dimitrios Gklezakos  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Cody Robinson  Grays Harbor BJJ

 3rd Josh Meharry  Praxis BJJ   

White 181.5 Master   

 1st Reidar Jensvold  NSBJJ

 2nd Athos Rocha Leao  GBNW / Vancouver

 3rd Rob Wood  MABJJ / Ivan Salaverry MMA  

White 181.5 Executive   

 1st Joshua Searl  Phantom BJJ

 2nd Holland McGraw  Ring Demon

 3rd Cesar Rui  GBNW / Bothell 

White 195 Adult   

 1st Spencer Sharp  Grays Harbor BJJ

 2nd Jake Tegman  Impact Jiu Jitsu

 3rd Alan Badley  Cascade Jiu Jitsu   

White 195 Master   

 1st Matt Ericksen  Grays Harbor BJJ

 2nd Andriy Nokhrin  GBNW / Vancouver

 3rd Jason Perry  Checkmat / The Base   

White 195 Executive   

 1st Ahmed Hammou  Warrior Buddha BJJ

 2nd William Coburn  Jiu Jitsu Dynamics

 3rd Joe Rendahl  SBG / North  

White 208 Adult   

 1st Hunter Bruner  Alliance / Lakewood

 2nd Alfred Shropshire  NWJJA

 3rd Jared Keeney  Phantom BJJ  

White 208 Master   

 1st John Giacomi  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Andy Badejo  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

 3rd JoJohn Quinata  GBNW / Federal Way  

White 222 Adult   

 1st Justin Lempeck  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

 2nd Austin Quintero  One JJ / FBJJ

 3rd Austin Borne  Alliance / Lakewood   

White 222 Master   

 1st Wilton Ngotel  GBNW / Tacoma

 2nd Doug Kroll  One JJ / FBJJ

 3rd Frank Woolsey  MABJJ / Heva BJJ  

White 222.1 & Above Adult   

 1st Dylan Warren  GBNW / Tacoma

 2nd Robert Nunes  GBNW / Federal Way

 3rd Alex Monico  Checkmat / Quincy BJJ   

White 222.1 & Above Master   

 1st Corey Harris  MABJJ / Fife

 2nd Tony Borgomainerio  One JJ / Combat Sport and Fitness

 3rd Andre Warren  Checkmat / The Base  

White 222.1 & Above Executive   

 1st Edward Freysinger  Checkmat / The Base

 2nd Mike McCracken  Grays Harbor BJJ

 3rd Cory McKinney  Shift Submission Grappling   

White Women 118 Adult   

 1st Harmony Jovet  MKG Seattle

 2nd Kimberly Bodner  253BJJ

 3rd Jacklyn-Kate Chico  GBNW / Kirkland  

White Women 129 Adult   

 1st Wen Hui Ye  NWJJA

 2nd Eva Miller  NWJJA

 3rd Frances Zuniga  GPS / Imperial Jitz 

White Women 129 Master   

 1st Erin Knowles  GBNW / Snoqualmie

 2nd Khalila Fordham  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Sav Le  GBNW / Federal Way

White Women 141.5 Adult   

 1st Gabriella Sullivan  Checkmat / Gig Harbor

 2nd Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Sabina Smith  The Sound Martial Arts   

White Women 141.5 Master   

 1st Brenda Gimlin  MABJJ / Legacy

 2nd Hillary Taylor-Hartle  Combat Arts Academy of Seattle

 3rd Ariel Westfall  Combat Arts Academy of Seattle   

White Women 152.5 Adult   

 1st Dana McAfee  Praxis BJJ

 2nd Nicole Williams  Grays Harbor BJJ

 3rd Rebecca Schlicker  GPS / Imperial Jitz   

White Women 163.5 Adult   

 1st Holly Campbell  MABJJ / Legacy

 2nd Levonne Palacios  GBNW / Puyallup

 3rd Linda Beaupre  Checkmat / The Base  

White Women 175 Adult   

 1st Michelle Cronquist   Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Amanda Stubbs  MABJJ / Legacy

 3rd Amanda Dominguez  GBNW / Tacoma  

White Women 175.1 & Above Adult   

 1st Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Tiare Miles  Caio Terra

 3rd Alicia Bowman  SBG / Montana

ADULT NOGI RESULTS

Vicious Submission Gi:

Josh Searl 0:18 RNC

Kale Simpson 0:18 RNC

 

Advanced 149 Adult 

 

 1st Claudeus Laude  One JJ / FBJJ

 2nd Filipe Matos  GBNW / Seattle

 3rd Alan Chang  Alliance / Vancouver 

Advanced 162.5 Adult 

 1st Aman Kaler  Alliance / Genesis

 2nd William Mainaga  10th Planet / Seattle

 3rd Michael Mckinney  MABJJ / Kent

Advanced 162.5 Master 

 1st Ryan Mulvihill  MABJJ / Spokane Valley BJJ

 2nd Trevor Sevigny  MABJJ / Kent

 3rd Nick Ryan  MABJJ / Fife

Advanced 175.5 Adult 

 1st Lewis Abrahms  MABJJ

 2nd Marlon Branson  One JJ / FBJJ

 3rd Riley Wiseman  Team Wise

Advanced 175.5 Master 

 1st Edward Jamrog  Renzo Gracie Academy

 2nd John Lawrence  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Andrew Lang  Praxis BJJ

Advanced 188.5 Adult 

 1st Leandro Serafim  GBNW / Vancouver

 2nd Kyle McAlister  Cascade Jiu Jitsu

 3rd Spenser Sharp  Grays Harbor BJJ

Advanced 202 Adult 

 1st Riley Bockmier  10th Planet

 2nd Cody Bessette  SBG / Bigfork

Advanced 215.1 & Above Adult 

 1st Trent Nivala  Mat Chess MMA

 2nd Brandon Wolkosky  Athletes Arena Maple Ridge

 3rd Anthony Konschuh  BJJ Olympia

Advanced Absolute 

 1st Trent Nivala  Mat Chess MMA

 2nd Trevor Sevigny  MABJJ / Kent

Advanced Women 136

 1st Marnic Mann  SBG / Montana

 2nd Pauline Costa  GBNW / Vancouver

Advanced Women 158 Master 

 1st Hannah Sharp  Renzo Gracie Academy

 2nd Carly Rangel  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

 3rd Louisa Bruschi  RLNW / 5 Rings

Intermediate 136 Adult

1st Cash Burgess  SBG Montana

2nd Benjamin Boutilier - Mow  Jiu Jitsu Dynamics

3rd Carson Jackson  Charlie's Combat Club

Intermediate 149 Adult 

 1st Andrew Doyon  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Chaplyn Mack  GBNW / Issaquah

 3rd RJ Moore  Checkmat / Electric North

Intermediate 162.5 Adult 

 1st Harrison Woods  Pacific Top Team

 2nd Sal Baccaro  SBG / Montana

 3rd Kyler Krueger  Fight Gods MMA

Intermediate 175.5 Adult 

 1st Everett Bingisser  Eric Da Silva BJJ

 2nd Dylan Melton  Checkmat / T-Town MMA

 3rd Scott Perkins   MABJJ / Legacy

Intermediate 175.5 Master 

 1st Patrick Brooks  SBG / Montana

 2nd Austin Guess  Praxis BJJ

Intermediate 188.5 Executive 

 1st Luke Bayler  Praxis BJJ

 2nd Jason Perry  Checkmat / The Base

 3rd Shane Gustin  MABJJ / Spokane Valley BJJ

Intermediate 202 Adult 

 1st Ernie Herrera  Charlie's Combat Club

 2nd Brett Raugust  GBNW / Kirkland

 3rd Michael Castro  MABJJ/ Heva BJJ 

Intermediate 215 Adult 

 1st Austin Quintero  One JJ / FBJJ

 2nd Austin Borne  Alliance / Lakewood

 3rd Matthew Fox  Workshop BJJ

Intermediate 215 Master 

 1st Blake Adams  NWJJA

 2nd Joel Meyer  Kindred Jiu Jitsu

 3rd Chip Smith  Solarte BJJ

Intermediate 215.1 & Above Adult 

 1st Rob Johnson  Eric Da Silva BJJ

 2nd Brandon Welp  GBNW / Bellevue

 3rd Edward Freysinger  Checkmat / The Base

Intermediate Absolute 

 1st Andrew Doyon  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Blake Adams  NWJJA

Intermediate Women 147 Adult 

 1st Morwenna Hardwick  GBNW / Seattle

 2nd Cassandra Chupa  Peak MMA

Intermediate Women 169.1 & Above Adult 

 1st Brooke Music  Checkmat / T-Town MMA

 2nd Peteri Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle 

 3rd Rebekah Norman  MABJJ / Legacy

Beginner 149 Adult 

 1st William Urbiztondo  Summit BJJ

 2nd Alejandro Hidalgo  Summit BJJ

 3rd Gilen Garcia  Charlie's Combat Club

Beginner 162.5 Adult 

 1st Jae Abrams  GBNW / Seattle 

 2nd Ivan Iturriaga  Mat Chess MMA

 3rd Howie Redrico  Charlie's Combat Club 

Beginner 175.5 Adult 

 1st Dimitrios Christoforos Gklezakos  MABJJ / Ivan Salaverry MMA

 2nd Madison Van Zwol  Checkmat / The Base

 3rd Derek Dodd  Pacific Northwest Jiu Jitsu

Beginner 175.5 Master 

 1st Graham Ransom  Mat Chess MMA

 2nd Holland McGraw  Ring Demon

 3rd Joshua Searl  Phantom BJJ

Beginner 188.5 Adult 

 1st Matt Ericksen  Grays Harbor BJJ

 2nd Paul Dickson  GBNW / Federal Way

 3rd Walter Fleming  Grays Harbor BJJ

Beginner 202 Adult 

 1st Alan Badley  Cascade Jiu Jitsu

 2nd Howard Yeung  BJJ Olympia

 3rd Michael Olsen  Independent 

Beginner 215 Adult 

 1st Will Allen  SBG / Bigfork

 2nd Roberto Padilla-Diaz  MABJJ / Kent

 3rd Jesse Ward  Grays Harbor BJJ

Beginner 215.1 & Above Adult 

 1st Andre Warren  Checkmat / The Base

 2nd Mike McCracken  Grays Harbor BJJ

 3rd Frankie Amano  Jiu Jitsu Dynamics 

Beginner Women 125 Adult 

 1st Wen Hui Ye  NWJJA

 2nd Erin Knowles  GBNW / Snoqualmie

 3rd Aileen Pick  Combat Arts Academy of Seattle

Beginner Women 136 Adult 

 1st Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Jacee Chapman-Oswood  GPS / Imperial Jitz

Beginner Women 136 Master 

 1st Joanna Blevins  Ten Kicks

 2nd Brenda Gimlin  MABJJ / Legacy

 3rd Ariel Westfall  Combat Arts Academy of Seattle

Beginner Women 147 Adult 

 1st Kailey Frank  SBG / Montana

 2nd Ana Loggio  Ten Kicks

 3rd Dana McAfee  Praxis BJJ

Beginner Women 158 Adult 

 1st Ciana Rogers  Combat Arts Academy of Seattle

 2nd Christani Toews  B.A.S.E. Fitness

Beginner Women 169.1 & Above Adult 

 1st Ashely Maillet  SBG / Montana

 2nd Anna Pickett  Independent

 3rd Aakyla Redfox  SBG / Montana

YOUTH/JR GI RESULTS

White  4 to 5  38 to 45

1st Sophia LaZarte  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Kalisi Barker  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

3rd Harlem Rodriguez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White  4 to 5  45 to 50

1st Sawyer Adams  GBNW / Federal Way

2nd Kekoa Toyooka  GBNW / Tacoma

3rd Kai Taylor-Hartle  Combat Arts Academy of Seattle

White  5  42 to 44

1st Ezra Higa  GBNW / Tacoma

2nd Kua Ginoza  Independent

3rd Logan Pike  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White  5 & 6  53 to 58

1st Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Anthony Hammer  Impact Jiu Jitsu

3rd Caleb Sy Rosario  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White  6  37 to 44

1st Kellin-Maximus Antonio  GBNW / Federal Way

2nd Kayden Chung  GBNW / Federal Way

3rd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

White  6  45 to 50

1st Khloe Morrow   Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Tyler Flores  GBNW / Federal Way

3rd Corben Cirlincione  RLNW / 5 Rings

White  6  60 to 63

1st Jake Wheaton  GBNW / Tacoma

2nd Taron Bdoian  Warrior Strength Martial Arts

3rd Gabriel Villagomez  One JJ / Combat Sport and Fitnes

White  6 & 7  71 to 73

1st Jameson Cooper  Cascade Jiu Jitsu 

2nd Parker Rebman  Chimera MMA

3rd Braden Hennessey  Chimera MMA

White  7  41 to 46

1st Milania LaZarte  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Mikko Mansielf  Laercio Fernandes BJJ

3rd Daniel Richmond  Checkmat / The Base

White  7  48 to 53

1st Warren Walton  Torque Martial Arts

2nd Gerald Gines  Champion Martial Arts

3rd Jonathan Siguta  GBNW / Federal Wa

White  7  56 to 61

1st Michaela Egan  One JJ / FBJJ

2nd Abraham Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Iwalani Kalilikane  GBNW / Tacoma

White  7  62 to 67

1st Ethan Gayle  253BJJ

2nd Maddock Masutani  GBNW / Federal Way

3rd Camilla Nansen  GBNW / Tacoma

White  7 & 8  77 to 80

1st TJ Kaye  Chimera MMA

2nd Aydinbeck Mailov  American Top Team / Portland

White  8  46 to 53

1st Melody Lang  GBNW / Bellevue

2nd Braden Le  RuffHouse JJ

3rd Urijah Rodriguez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White  8 & 9  51 to 56

1st Nicko Ratner  Mat Chess MMA

2nd Delillah Kuenzi  BJJ Olympia

3rd Solomon Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

White  8 & 9  60 to 69

1st Mary-Anne Hennessey  Chimera MMA

2nd Micah Wit  GBNW / Seattle

3rd Sydney Kerstetter  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

White  8  61 to 70

1st Brendan Hupf  Eric Da Silva BJJ

2nd Manuel Vallejo  Eric Da Silva BJJ

3rd Alex Hammer  Impact Jiu Jitsu

White  8 & 9  85 to 96

1st Sehej Brar  One BJJ / FBJJ

2nd Alibek Mailov  American Top Team / Portland

3rd Miles Keener  Phantom BJJ

White  8 & 10  103 to 105

1st Kennedi McKinney  Shift Submission Grappling

2nd Zachery Regester  BJJ Olympia

3rd Diego Mendoza  GBNW / Seattle

White  9  62 to 67

1st Titus Wit  GBNW / Seattle

2nd Caleb Stewart  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

3rd Moses Villanueva  Cascade Jiu Jitsu

White  9  71 to 77

1st Lincoln Heinrich  RLNW / Miller"s

2nd Cory McLeod  NSBJJ

3rd Maria Rosa Thompson  Team Wise

White  10 & 11  57 to 63

1st Braden Swim   GBNW / Issaquah

2nd Wyatt Dempsey  Cascade Jiu Jitsu

3rd Sebastian Sanchez  RuffHouse JJ

White  10 & 11  65 to 72

1st Konor Harrison-Wolfe  Roll Jiu Jitsu

2nd Justin Lithyouvong  Pacific Northwest Jiu Jitsu

3rd Alaric Chaisson  Salvos Training

White  10 & 11  78 to 83

1st Livi Morton  GBNW / Seattle

2nd Ava Pearson  GBNW / Seattle

3rd Madison Johnson  Chimera MMA

White  10 & 12  117 to 122

1st Lily Williams  GBNW / Tacoma

2nd Kaylie Martinez  Champion Martial Arts

3rd Emelia Bolen  RuffHouse JJ

White  10 to 12  140 to 145

1st Olivia McVicker  RuffHouse JJ

2nd Erdalbek Mailov  American Top Team / Portland

3rd Diego Perez Rivero  GBNW / Seattle

White  11  76 to 81

1st Kaleb Hammer  Trevor Prangley AKA

2nd Karmine Ohlde  Zenith / North Sound

3rd Johnny Prentice  Grays Harbor BJJ

White  11 to 13  82 to 93

1st Jayden Velazquez  Grays Harbor BJJ

2nd William Marfori  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Egan Wong  Caio Terra

White  11 & 12  107 to 112

1st Nanki Brar  One JJ / FBJJ

2nd Jayden Deguzman  Alliance / Lakewood

3rd Natalia Interian Springsted  Team Quest

White  11 to 13  123 to 134

1st Gloria Hudson  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Leonardo Shabalin Sial  RuffHouse JJ

3rd Jackson Mylona  GPS / Imperial Jitz

White  11 to 13  157 to 168

1st Steven Wiseman  Checkmat / Gig Harbor

2nd Dylan Powers  Zenith / Arlington Kickboxing Academey

White  12 & 13  70 to 76

1st Dylan Denby  NSBJJ

2nd Isaiah Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Maddox Pedersen  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

White  13 & 14  90 to 97

1st Will Morton  GBNW / Seattle

2nd Caleb Smith  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Gavin Price  Phantom BJJ

White  13 & 14  106 to 115

1st Jada Hernandez  GPS / Imperial Jitz

2nd Angelina Martinez  Champion Martial Arts

3rd Meghan Henke  GPS / Imperial Jitz

White  13 to 15  142 to 150

1st Keith Tramm  Independent

2nd Blake Messick  Impact Jiu Jitsu

3rd Shelton Clemons  Checkmat / Gig Harbor

White  14 to 16  122 to 126

1st Angelo Celletti  Checkmat / T-Town MMA

2nd Angelina Bonti  T3MA Factoria

3rd Zach Hastert  MABJJ/ Harai Dojo

White  14 & 15  162 to 174

1st Connor Knowles  GBNW / Snoqualmie

2nd Ryan Bates  One JJ / FBJJ

3rd Tryston Davis-Rodriguez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

White  15 to 17  140 to 141

1st Michael Kim  GBNW / Federal Way

2nd Jaren Smarr  United Training Center

3rd Caroline McKay  MABJJ / Harai Dojo

Gray  4 & 5  37 to 47

1st Ozzie Ngotel  GBNW / Tacoma

2nd Ke'puha-J Bunag  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle

Gray  5 & 6  61 to 68

1st Andre Laurine  GBNW / Federal Way

2nd Laila Cienega  Cascade Jiu Jitsu

3rd Rusten Ganigan  GBNW / Tacoma

Gray  6  42 to 49

1st Isaac Thetford  SBG / Port Townsend

2nd Jace Porter  GBNW / Portland

3rd Ryan Chen  Brazilian Top Team / Happy Valley

Gray  6  50 to 58

1st Hunter Allen  SBG / Bigfork

2nd Isaiah Shelton  253BJJ

3rd Elijah Billings  253BJJ

Gray  7 & 8  40 to 48

1st Elijah Garcia  Warrior Buddha BJJ

2nd Yoyo Anzanares  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Emily Chen  Brazilian Top Team / Happy Valley

Gray  7  50 to 59

1st Owen Thetford  SBG / Port Townsend

2nd Audrey Murphy  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Weston Shick  Cascade Jiu Jitsu

Gray  7 & 8  60 to 65

1st Juan Mapes  Torque Martial Arts

2nd Jameson Wood  Wakizashi BJJ

3rd Kyden Farias  Shayne Simpson Team Rock Solid

Gray  7 to 9  63 to 69

1st Michie Ngotel  GBNW / Tacoma

2nd Rylee Anne Jugarap  GBNW / Federal Way

3rd Jacklyn Tran  GBNW / Seattle

Gray  8  50 to 59

1st Hudson Huh  GBNW / Federal Way

2nd Marcus Go  Wakizashi BJJ

3rd Shamayil Alotaibi  Clark's University of Martial Arts

Gray  8 & 9  67 to 69

1st Murphy Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

2nd Zachary Kwan  Warrior Strength Martial Arts

3rd Tyrian Barker   Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

Gray  8  70 to 75

1st Heloisa Castro  APEX Martial Arts

2nd Aden Thostrud  Ballard Jiu Jitsu

3rd Hugh Bearden  Warrior Buddha BJJ

Gray  8 & 9  76 to 81

1st Tristain Armstrong  Checkmat / T-Town MMA

2nd Jace Badejo  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Moises Jimenez  Independent

Gray  8 & 9  85 to 90

1st Lincoln Deuel  Jiu Jitsu Dynamics

2nd Logan Riga  American Top Team / Portland

3rd Kainoa Toyooka  GBNW / Tacoma

Gray  8 & 9  91 to 102

1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Clint Charles Rosario  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Corbin Nelson  Alliance / Lakewood

Gray  9 & 10  52 to 59

1st Griffin Farr  Renzo Gracie Academy

2nd Skyler Hilario  APEX Martial Arts

3rd Kyristian Stewart  Wakizashi BJJ

Gray  9  60 to 64

1st Rorek Foss  BJJ Olympia

2nd Daymian Myles  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Callen Ballard  SBG / Bigfork

Gray  9  71 to 75

1st Joseph Grabner  Wakizashi BJJ

2nd Carter Lacic  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

3rd Ramon Brandenburg  Ballard Jiu Jitsu

Gray  10 & 11  60 to 65

1st Robert Shabalov  Team Wise

2nd Kaipo Ojas  One JJ / FBJJ

3rd Donna Newcomb  Brazilian Top Team / Happy Valley

Gray  10  65 to 71

1st Isaac Kwan  Warrior Strength Martial Arts

2nd Riley Robison  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Rainier Moore  Tenzan Aikido

Gray  10  73 to 82

1st Payton Walling  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

2nd Aaralyn Farias  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Taitum Bittner  GBNW / Federal Way

Gray  10  74 to 79

1st Clarence Brion  Alliance / Vancouver

2nd Fisher Sliter  SBG / Bigfork

3rd Conan Mapes  Torque Martial Arts

Gray  10 to 12  82 to 88

1st Connor Murphy  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Maile Jorgensen  GBNW / Federal Way

3rd Troy Galvez  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Gray  10 & 11  90 to 98

1st Marcel Senger  Torque Martial Arts

2nd Kai Stone  Eric Da Silva BJJ

3rd Austin Deater  Wakizashi BJJ

Gray  10 to 12  116 to 124

1st Karter Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Ronnie Grabner  Wakizashi BJJ

3rd Maci Pickens  SBG / Bigfork

Gray  10 to 12  130 to 142

1st Nicholas Alegrete  GBNW / Issaquah

2nd Trenten Ganigan  GBNW / Tacoma

3rd Serafina Godfrey  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

Gray  11 & 12  67 to 71

1st Damian Lang  GBNW / Bellevue

2nd Hakaru Bradley  SBG / Montana

3rd Landon Griffith  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

Gray  11  73 to 76

1st Urijah Thompson  Team Wise

2nd Jayson Alonzo  Team Quest

3rd Marquez Brandenburg  Ballard Jiu Jitsu

Gray  11 & 12  108 to 114

1st Blake Rendahl  SBG / North

2nd Annet Faletogo  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Brooklyn Wade   Checkmat / Gig Harbor

Gray  11 to 13  155 to 158

1st Cat Walker   Shayne Simpson Team Rock Solid

2nd Brockton Suppes  Checkmat / The Base

3rd Robert Wade  Checkmat / Gig Harbor

Gray  12 & 13  73 to 77

1st Eli Chmielewski  GBNW / Issaquah

2nd David Wheeler  Impact Jiu Jitsu 

3rd Kai Anderson  GBNW / Issaquah

Gray  12 to 14  90 to 100

1st Ty Anderson  SBG / Bigfork

2nd Sukhrob Tokhtaev  Daniel Priebe BJJ

3rd Nathan Griffith  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

 

Gray  13 to 15  110 to 115

1st Karianne Baldwin  Cascade Jiu Jitsu

2nd Edrik Khanphet  Team Wise

3rd Isaac Padilla  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Gray  13 & 14  120 to 126

1st Timothy Mckay  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

2nd Riley Kilgallen  Pacific Northwest Jiu Jitsu

3rd Oliver Zamora  Jiu Jitsu Dynamics

Gray  13 & 14  130 to 133

1st Kaden Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Lucas Gomez  Team Wise

3rd Gigi Herrera  253BJJ

Yellow  7 to 9  55 to 60

1st Brent Bunag  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Kailey Rae Balajadia  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

3rd Aiden Gilsoul  253BJJ

Yellow  8 & 10  85 to 89

1st Natan Castro  APEX Martial Arts

2nd Lex Bessette  SBG / Bigfork

Yellow  9 & 10  60 to 70

1st Damien Deuz  Phantom BJJ

2nd Wyatt Miller  GBNW / Issaquah

3rd Rudy Galima  Jiu Jitsu Dynamics

Yellow  9 & 11  103 to 105

1st Reif Stevenson  Zenith / North Sound

2nd Vida Cienega  Cascade Jiu Jitsu

Yellow  10  71 to 75

1st Bodhi Smiedala  MABJJ / Harai Dojo

2nd Wyatt Webb  One JJ / Combat Sport and Fitness

3rd Joaquin Arenas  Sleeper Jiu Jitsu

Yellow  11  75 to 81

1st Nathan Regan  GBNW / Issaquah

2nd Mason Gorr  Adamson Bros / Seaside

3rd Carter Loutzenhiser  Trevor Prangley AKA

Yellow  11 & 12  113 to 126

1st Rylee Gordon  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Zachara Montenegro  GBNW / Bellevue

3rd Reese Gaspar  GBNW / Bellevue

Yellow  11 & 12  90 to 97

1st Mikayla Sullenger  Brazilian Top Team / Happy Valley

2nd Kasey Wycotte  Pacific Top Team

3rd Caitlin Glassman  Brazilian Top Team / Happy Valley

Yellow/Orange15  11  132 to 150

1st Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu

2nd Sierra Wolf  GBNW / Seattle

3rd Carl Orchard  Team Quest

Yellow  12 & 13  64 to 70

1st Coral Farr  Renzo Gracie Academy

2nd Nathan Cronin  Pacific Northwest Jiu Jitsu

Yellow  12  74 to 78

1st Kadyn Hagerty  Jiu Jitsu Dynamics

2nd Sol Sharkey  253BJJ

3rd Kaven Bews  Phantom BJJ

Yellow  12 & 13  104 to 112

1st Colleen Glassman  Brazilian Top Team / Happy Valley

2nd Colin Sarabosing  GBNW / Bellevue

3rd Igro Shabalov  Team Wise

Yellow  13 & 15  88 to 95

1st Austin Merwin   West Coast Fight Club

2nd Antonia Kwan  Warrior Strength Martial Arts

3rd Natalie Sarabosing  GBNW / Bellevue

Yellow  14  122 to 123

1st Cade McCallister  Zenith / Next Level

2nd Kaydence Turcott  One JJ / Combat Sport and Fitness

Yellow  14 & 15  147 to 150

1st Malachi Snodgrass  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Kyle Griffith  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

Yellow  15 & 16  130

1st Aidan Pinter  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

2nd Jasper Navarro Hummel  BJJ Olympia

Orange  10 & 11  75 to 78

1st Jase Macatangay  GBNW / Federal Way

2nd Max Minkov  Tenzan Aikido

Orange  11 & 12  87 to 94

1st Gavin Higley  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

2nd Kriya Hart  BJJ Olympia

3rd Isabella Downing  SBG / North

Orange  11 & 12  98 to 108

1st Kira Songer  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

2nd Danya Sanchez-Petrosyan  Brazilian Top Team / Happy Valley

3rd Michael Bendickson  One JJ / FBJJ

Orange  12 to 14  90 to 99

1st Sam Treperinas  Team Wise

2nd Gordon Gibson  Team Wise

3rd Tiffany Galima  Jiu Jitsu Dynamics

Orange  12 & 13  113 to 118

1st Mauri Ham  GBNW / Federal Way

2nd Robby Berry  MABJJ / Spokane Valley BJJ

Orange  14  120 to 126

1st Cash Burgess  SBG / Montana

2nd Lilli Montenegro  GBNW / Bellevue

3rd Sydney Gaspar  GBNW / Bellevue

Orange  14 & 15  135 to 141

1st Lindsey Short  Impact Jiu Jitsu

2nd Caimen Wolf  GBNW / Seattle

3rd Delaney Graves  Combat Arts Academy of Seattle

Green  14  180 to 190

1st Charlie Worley  Pacific Top Team

2nd Kristian Badillo  Independent

Green  15  125 to 142

1st Tenocht Arenas Buston  Sleeper Jiu Jitsu

2nd Anthony Cieri  GBNW / Kirkland

3rd Sage Hart  BJJ Olympia

Blue  16 & 17  166 to 168

1st Michal Smith  RLNW / Miller's 

2nd Daniel Redfern  Ballard Jiu Jitsu

3rd Dominick Nielsen  Checkmat / T-Town MMA

YOUTH/JR NOGI RESULTS

 

Beginner  5 & 6  37 to 42

1st Ke'puha-J Bunag  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Kellin-Maximus Antonio  GBNW / Federal Way

3rd Mazzy Pick  Combat Arts Academy of Seattle

Beginner  5  44 to 46

1st Kalisi Barker  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Sophia LaZarte  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

3rd Sawyer Adams  GBNW / Federal Way

Beginner  5 & 6  50 to 53

1st Lucas Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Tyler Flores  GBNW / Federal Way

3rd Casey Tierney  Checkmat / The Base

Beginner  5 & 6  56 to 61

1st Andre Laurine  GBNW / Federal Way

2nd Hunter Allen  SBG / Bigfork

3rd Isabella Conta  Chimera MMA

Beginner  6 & 7  42 to 47

1st Ryan Chen  Brazilian Top Team / Happy Valley

2nd Jace Porter  GBNW / Portland

3rd Ole Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

Beginner  6 & 8  42 to 49

1st Milania LaZarte  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Khloe Morrow  Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

3rd Jett Presley  BJJ Olympia

Beginner  6 & 7  71 to 73

1st Parker Rebman  Chimera MMA

2nd Braden Hennessey  Chimera MMA

3rd Tristan Jones  Champion Martial Arts

Beginner  7  50 to 54

1st Gerald Gines  Champion Martial Arts

2nd Warren Walton  Torque Martial Arts

3rd Asher Ebsen  GBNW / Federal Way

Beginner  7  55 to 60

1st Elijah Bunnell  GBNW / Issaquah

2nd Abraham Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Graham Phinney  BJJ Olympia

Beginner  7 & 8  62 to 69

1st Micah Wit  GBNW / Seattle

2nd Maddock Masutani  GBNW / Federal Way

3rd Noah Wiley  GPS / Imperial Jitz

Beginner  7 & 9  80 to 87

1st Henry Nguyen  American Top Team / Portland

2nd Avery Whaley  Trevor Prangley AKA

Beginner  8 & 9  51 to 54

1st Marcus Go   Wakizashi BJJ

2nd Colt Rhemrev  American Top Team

3rd Delilah Kuenzi  BJJ Olympia

Beginner  8 & 9  56 to 60

1st Kyristian Stewart  Wakizashi BJJ

2nd Solomon Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

3rd Kiko Guzman  Kindred Jiu Jitsu

Beginner  8 & 9  71 to 77

1st Tristain Armstrong  Checkmat / T-Town MMA

2nd Joseph Grabner  Wakizashi BJJ

3rd Heloisa Castro  APEX Martial Arts

Beginner  8 to 10  89 to 90

1st Logan Riga  American Top Team / Portland

2nd Ari Warrior  Bellingham Mixed Martial Arts

3rd Alibek Mailov  American Top Team / Portland

Beginner  8 & 10  103 to 105

1st Zachery Regester  BJJ Olympia

2nd Lucas Powers  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Beginner  9  63 to 68

1st Tyrian Barker  Acadamia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh

2nd Maggie Gibson  Team Wise

3rd Mary-Anne Hennessey  Chimera MMA

Beginner  10 & 11  60 to 68

1st Robert Shabalov  Team Wise

2nd Logan Tilson  BJJ Olympia

3rd Konor Harrison-Wolfe  Roll Jiu Jitsu

Beginner  10  70 to 78

1st Fisher Sliter  SBG / Bigfork

2nd Alaric Chaisson  Salvos Training

3rd Ava Pearson  GBNW / Seattle

Beginner  10 & 11  135 to 143

1st Marquis Wilson  Peak MMA

2nd Olivia McVicker  RuffHouse JJ

3rd Erdalbek Mailov  American Top Team / Portland

Beginner  11  78 to 85

1st Madison Johnson  Chimera MMA

2nd Issi Hill  Fabiano Scherner Jiu Jitsu Canby

3rd Eli Pickard  Salvos Training

Beginner  11 to 13  104 to 111

1st Gustavo Gonzalez Moran  Peak MMA

2nd Karin Jacobson  Peak MMA

3rd Curtis Ray Mcintyre  Team Quest

Beginner  12 & 14  88 to 95

1st Gavin Price  Phantom BJJ

2nd Ty Anderson  SBG / Bigfork

3rd William Marfori  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Beginner  12 to 14  115 to 122

1st Ronnie Grabner  Wakizashi BJJ

2nd Meghan Henke  GPS / Imperial Jitz

3rd Oliver Zamora  Jiu Jitsu Dyamics

Beginner  13  75 to 76

1st Kai Anderson  GBNW / Issaquah

2nd Isaiah Hill  Shayne Simpson Team Rock Solid

Beginner  13 & 14  142

1st Blake Messick  Impact Jiu Jitsu

2nd Shelton Clemons  Checkmat / Gig Harbor

Beginner  15 & 16  125 to 126

1st Angelo Celletti  Checkmat / T-Town MMA

2nd Angelina Bonti  T3MA Factoria

3rd Reese Hammond  Basefitness MMA

Intermediate  6 & 7  40 to 48

1st Dominic Chupa  Peak MMA

2nd Isaac Thetford  SBG / Port Townsend

Intermediate  6 & 7  50 to 59

1st Weston Shick  Cascade Jiu Jitsu

2nd Kyler Merritt  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Audrey Murphy  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Intermediate  6 & 8  60 to 66

1st Juan Mapes  Torque Martial Arts

2nd Corwin Taylor-Hartle  Combat Arts Academy of Seattle

3rd Kyden Farias  Shayne Simpson Team Rock Solid

Intermediate  8  50 to 59

1st Hudson Huh  GBNW / Federal Way

2nd Isaac Cruse  Peak MMA

3rd Lucas Abitia  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Intermediate  8 & 9  70 to 75

1st Damien Deuz  Phantom BJJ

2nd Maria Rosa Thompson  Team Wise

3rd Carter Lacic  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Intermediate  8  80 to 89

1st Lex Bessette  SBG / Bigfork

2nd Beckham Viggue  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Intermediate  9 & 10  52 to 60

1st Kailey Rae Balajadia  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Brent Bunag   MABJJ / Hybrid / GHBJJ

Intermediate  9  60 to 69

1st Rorek Foss  BJJ Olympia

2nd Murphy Massey-O'Hanlon  Checkmat / Gig Harbor

Intermediate  9  85 to 95

1st Connor Freeman  Laercio Fernandes BJJ

2nd Clint Rosario  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Parket Truitt  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

Intermediate  10 & 11  60 to 68

1st D'Marco Santos  Peak MMA

2nd Tyler Yokes  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

3rd Seth McNay  Combat Arts Academy of Seattle

Intermediate  10  73 to 79

1st Clarence Brion  Alliance / Vancouver

2nd Taitum Bittner  GBNW / Federal Way

3rd Conan Mapes  Torque Martial Arts

Intermediate  10 & 11  80 to 90

1st Connor Murphy  MABJJ / Hybrid / GHBJj

2nd Eli Gabriel  Cascade Jiu Jitsu 

Intermediate  10 to 12  110 to 119

1st Karter Gerber  One JJ / Combat Sport and Fitness

2nd Blake Rendahl  SBG / North

3rd Maci Pickens  SBG / Bigfork

Intermediate  11 & 12  71 to 77

1st Eli Chmielewski  GBNW / Issaquah

2nd Urijah Thompson  Team Wise

3rd Jayson Alonzo  Team Quest

Intermediate  10 & 11  90 to 96

1st Ronin Wolf  Jiu Jitsu Dynamics

2nd Marcel Senger  Torque Martial Arts

3rd Nat Badley  Cascade Jiu Jitsu

Intermediate  11 & 12  97 to 108

1st Isaiah Nielsen  Iron Lion JJA

2nd Brooklyn Wade  Checkmat / Gig Harbor

3rd Austin Deater  Wakizashi BJJ

Intermediate  12 to 15  130 to 139

1st Lucas Gomez  Team Wise

2nd Nicholas Alegrete  GBNW / Issaquah

Intermediate  12 to 14  147 to 158

1st Cat Walker  Shayne Simpson Team Rock Solid

2nd Brockton Suppes  Checkmat / The Base

3rd Robert Wade   Checkmat / Gig Harbor

Intermediate  13 & 14  88 to 97

1st Austin Merwin  West Coast Fight Club

2nd Caleb Smith  MABJJ / Pinnacle Martial Arts

Intermediate  13 & 14  105 to 115

1st Igor Shabalov  Team Wise

2nd Koen Truitt  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

3rd Edrik Khanphet  Team Wise

Intermediate  15 to 17  165 to 166

1st Connor Knowles  GBNW / Snoqualmie

2nd Michal Smith  RLNW / Miller's

3rd Dominick Nielsen  Checkmat / T-Town MMA

Advanced  8 & 9  56 to 62

1st Jayden Chupa  Peak MMA

2nd Griffin Farr  Renzo Gracie Academy

3rd Jayden Chupa  Peak MMA

Advanced  9 & 11  103 to 105

1st Reif Stevenson  Zenith / North Sound

2nd Vida Cienega  Cascade Jiu Jitsu

Advanced  10 & 12  70 to 75

1st Coral Farr  Renzo Gracie Academy

2nd Joaquin Arenas  Sleeper Jiu Jitsu

3rd Deliliah Trevino  Wakizashi BJJ

Advanced  11 & 12  89 to 95

1st Gavin Higley  SBG / Burien Jiu Jitsu Club

2nd Isabella Downing  SBG / North

3rd Kriya Hart  BJJ Olympia

Advanced  11  150

1st Mia Cienega  Cascade Jiu Jitsu

2nd Carl Orchard  Team Quest

Advanced  12 to 14  90 to 100

1st Sam Treperinas  Team Wise

2nd Gordon Gibson  Team Wise

3rd Danya Sanchez  Brazilian Top Team / Happy Valley

Advanced  12 & 13  110 to 118

1st Robby Berry  MABJJ / Spokane Valley BJJ

2nd Coleen Glassman  Brazilian Top Team / Happy Valley

3rd Kira Songer  Zenith / Arlington Kickboxing Academy

Advanced  14 & 15  120 to 126

1st Cash Burgess  SBG / Montana

2nd Cade McCallister  Zenith / Next Level

3rd Sage Hart  BJJ Olympia

Advanced  14 to 16  180 to 205

1st Henry Roman Buentello III  MABJJ / Hybrid / GHBJJ

2nd Kristian Badillo  Independent

Congratulations to all the Adult Team
Gi Placers
The Revolution 40

Gracie Barra NW  213

Marcelo Alonso BJJ  135

One Jiu Jitsu 75

Congratulations to all the Adult Team
No Gi Placers
The Revolution 40

Marcelo Alonso BJJ  79

  Straight Blast Gym  71

Gracie Barra NW  61

Congratulations to all the Adult Team
Overall Placers
The Revolution 40

Gracie Barra NW  274

Marcelo Alonso BJJ  214

Straight Blast Gym  129

Congratulations to all the Youth/Jr Team
Gi Placers
The Revolution 40

Gracie Barra NW  279

Marcelo Alonso BJJ  105

Straight Blast Gym  94

Congratulations to all the Youth/Jr Team
No Gi Placers
The Revolution 40

Gracie Barra NW  90

Marcelo Alonso BJJ  73

Straight Blast Gym 62

Congratulations to all the Youth/Jr Team
Overall Placers
The Revolution 40

Gracie Barra NW  369

Marcelo Alonso BJJ 178

Straight Blast Gym  156

Adult Gi Team Points

Adult NoGi Team Points

Marcelo Alonso BJJ  79

SBG   71

Gracie Barra NW  61

Mat Chess MMA  39

Checkmat  38

One JJ  28

Renzo Gracie Academy  26

Combat Arts Academy of Seattle  24

NWJJA  24

Eric Da Silva BJJ  22

Alliance  18

10th Planet  17

Praxis BJJ  17

Grays Harbor BJJ  16

Charlie's Combat Club  14

Cascade Jiu Jitsu  13

Summit BJJ  13

Ten Kicks  13

Pacific Top Team  1

BJJ Olympia  5

Independent  5

Jiu Jitsu Dynamics  5

Athletes Arena Maple Ridge  4

B.A.S.E. Fitness  4

GPS / Imperial Jitz  4

Kindred Jiu Jitsu  4

Peak MMA  4

Ring Demon  4

Zenith  4

Fight Gods MMA  1

Pacific Northwest Jiu Jitsu  1

Phantom BJJ  1

Ribeiro/Lovato NW  1

Solarte BJJ  1

Team Wise  1

Workshop BJJ  1

Gracie Barra NW  213

Marcelo Alonso BJJ  135

One JJ  75

Checkmat  64

Praxis BJJ  64

SBG  58

Riberio/Lovato NW  44

Warrior Buddha BJJ  40

Alliance  39

Grays Harbor BJJ  43

Impact Jiu Jitsu  35

NWJJA  35

Combat Arts Academy of Seattle  28

Zenith  28

Jiu Jitsu Dynamics  25

Eric Da Silva BJJ  22

Pacific Top Team  20

NSBJJ  19

Charlie's Combat Club  12

Team Wise  12

Athletes Arena Maple Ridge  11

Cascade Jiu Jitsu  11

Mat Chess MMA  10

Phantom BJJ  10

Caio Terra  9

MKG Seattle  9

Ring Demon  8

253BJJ  5

T3MA  5

American Top Team / Portland  4

Independent  4

Kaboom BJJ  4

Pacific Northwest Jiu Jitsu  4

Renzo Gracie Academy  4

SIMA  4

GPS / Imperial Jitz  2

Shift Submission Grappling  1

The Sound Martial Arts  1

Gracie Barra NW  274

Marcelo Alonso BJJ  214

SBG  129

One JJ  103

Checkmat  102

Praxis BJJ  81

Grays Harbor BJJ  59

NWJJA  59

Alliance  57

Combat Arts Academy of Seattle  52

Mat Chess MMA  49

Ribeiro/Lovato NW  45

Eric Da Silva BJJ  44

Warrior Buddha BJJ  40

Impact Jiu Jitsu  35

Zenith  32

Pacific Top Team  31

Jiu Jitsu Dynamics  30

Renzo Gracie Academy  30

Charlie's Combat Club  26

Cascade Jiu Jitsu  24

NSBJJ  19

10th Planet  17

Athletes Arena Maple Ridge  15

Summit BJJ  13

Team Wise  13

Ten Kicks  13

Ring Demon  12

Phantom BJJ  11

Caio Terra  9

Independent  9

MKG Seattle  9

GPS / Imperial Jit  6

253BJJ  5

BJJ Olympia  5

Pacific Northwest Jiu Jitsu  5

T3MA  5

American Top Team / Portland  4

B.A.S.E. Fitness  4

Kaboom BJJ  4

Kindred Jiu Jitsu  4

Peak MMA  4

SIMA  4

Fight Gods MMA  1

Shift Submission Grappling  1

Solarte BJJ  1

The Sound Martial Arts  1

Workshop BJJ  1

Gracie Barra NW  369

Marcelo Alonso BJJ  178

SBG  156

Team Wise  94

One JJ  90

Checkmat  84

Acadamia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  71

Cascade Jiu Jitsu  68

Zenith  58

Wakizashi BJJ  56

BJJ Olympia  53

Peak MMA  53

Chimera MMA  48

Torque Martial Arts  46

Shayne Simpson Team Rock Solid  45

American Top Team  40

Brazilian Top Team / Happy Valley  40

Laercio Fernandes BJJ  40

Impact Jiu Jitsu  31

Jiu Jitsu Dynamics  31

Renzo Gracie Academy  31

Phantom BJJ  30

APEX Martial Arts  24

Alliance  23

Ribeiro/Lovato NW  23

RuffHouse JJ  23

Champion Martial Arts  22

Independent  22

Warrior Strength Martial Arts  21

253BJJ  20

Combat Arts Academy of Seattle  18

West Coast Fight Club  18

Eric Da Silva BJJ  17

GPS / Imperial Jitz  16

Sleeper Jiu Jitsu  14

Trevor Prangley AKA  14

NSBJJ  13

Pacific Top Team  13

Pacific Northwest Jiu Jitsu  12

Team Quest  12

Ballard Jiu Jitsu10

Grays Harbor BJJ  10

Roll Jiu Jitsu  10

Warrior Buddha BJJ  10

Iron Lion JJA  9

Mat Chess MMA  9

Shift Submission Grappling  9

T3MA  8

Salvos Training  6

Tenzan Aikido  5

Adamson Bros / Seaside  4

Bellingham Mixed Martial Arts  4

Daniel Priebe BJJ  4

Fabiano Scherner Jiu Jitsu Canby 4

United Training Center  4

Clark's University of Martial Arts  2

Base Fit Mass MMA  1

Caio Terra  1

Kindred Jiu Jitsu  1

Gracie Barra NW  279

Marcelo Alonso BJJ  105

SBG  94

One JJ  81

Checkmat  46

Cascade Jiu Jitsu  41

Team Wise  41

Zenith  39

Academia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  36

Torque Martial Arts  28

BJJ Olympia  26

Brazilian Top Team / Happy Valley  26

Chimera MMA  24

Shayne Simpson Team Rock Solid  23

Wakizashi BJJ  23

APEX Martial Arts  22

Impact Jiu Jitsu  22

Laercio Fernandes BJJ  22

Jiu Jitsu Dynamics  21

Warrior Strength Martial Arts  21

253BJJ  20

Ribeiro/Lovato NW  19

RuffHouse JJ  19

Independent  18

Renzo Gracie Academy  18

Eric Da Silva BJJ  17

American Top Team / Portland  16

Alliance  14

NSBJJ  13

Pacific Top Team  13

Champion Martial Arts  12

Pacific Northwest Jiu Jitsu  12

Phantom BJJ  12

Combat Arts Academy of Seattle  11

GPS / Imperial Jitz  11

Ballard Jiu Jitsu  10

Grays Harbor BJJ  10

Sleeper Jiu Jitsu  10

Trevor Prangley AKA  10

Warrior Buddha BJJ  10

Mat Chess MMA  9

Roll Jiu Jitsu  9

Shift Submission Grappling  9

West Coast Fight Club  9

Team Quest  6

Tenzan Aikido  5

Adamson Bros / Seaside  4

Daniel Priebe BJJ  4

T3MA  4

United Training Center  4

Caio Terra  1

Clark's University of Martial Arts  1

Salvos Training  1

Gracie Barra NW  90

Marcelo Alonso BJJ  73

SBG  62

Peak MMA  53

Team Wise  53

Checkmat  38

Acadamia De Gracie Jiu Jitsu Tehaleh  35

Wakizashi BJJ  33

BJJ Olympia  27

Cascade Jiu Jitsu  27

American Top Team  24

Chimera MMA  24

Shayne Simpson Team Rock Solid  22

Zenith  19

Laercio Fernandes BJJ  18

Phantom BJJ  18

Torque Martial Arts  18

Brazilian Top Team / Happy Valley  14

Renzo Gracie Academy  13

Champion Martial Arts  10

Jiu Jitsu Dynamics  10

Alliance  9

Impact Jiu Jitsu  9

Iron Lion JJA  9

One JJ  9

West Coast Fight Club  9

Combat Arts Academy of Seattle  7

Team Quest  6

GPS / Imperial Jitz  5

Salvos Training  5

Bellingham Mixed Martial Arts  4

Fabiano Scherner Jiu Jitsu Canby  4

Independent  4

Ribeiro/Lovato NW  4

RuffHouse JJ  4

Sleeper Jiu Jitsu  4

T3MA  4

Trevor Prangley AKA  4

APEX Martial Arts  2

Base Fit Mass MMA  1

Clark's University of Martial Arts  1

Kindred Jiu Jitsu  1

Roll Jiu Jitsu  1

Adult Overall Team Points

Youth/Jr Gi Team Points

Youth/Jr Overall Team Points

Youth/Jr NoGi Team Points